Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bačinská jezera

Bačinská jezera - informace o lokalitě

Bačinská jezera se rozkládají při magistrále asi 8 km jihovýchodně od Gradace a severně od Ploče u vesnice Bačina v Jižní Dalmácii. Soustava šesti vzájemně propojených sladkovodních jezer jsou vlastně vodou zaplněné krasové závrty, jejichž hladina vody je nad úrovní mořské hladiny a dno se nachází pod ní.

Vodou jsou jezera napájena umělým kanálem z Vrgorackého jezera. S mořem jsou Bačinská jezera spojena kanálem, vybudovaným v letech 1911 až 1912. Maximální hloubka jezer dosahuje 28 metrů. Voda je zde nádherně průhledná, čistá a osvěžující.

Bačinská jezera u přístavu Ploče jsou skvostem chorvatské přírody a mají půvabný rámec. Okolí jezer je obklopeno loukami a jabloňovými sady. Na jezerech se nevyskytuje moc turistů, a tak si tu návštěvníci mohou v klidu a do sytosti zaplavat. Na nížinném pobřeží je situováno několik menších pláží a území porostlé vodní vegetací. Zdejší přírodní scenérie poblíž jezerní soustavy jsou zejména v jarních měsících velmi malebné pro bujnou a osvěžující vegetaci.

Jezera, v jejichž okolí se nachází několik kempů, jsou populárním a vyhledávaným cílem výletníků a turistů. V brakických vodách jezer se daří spoustě sladkovodních i mořských ryb, což je lákadlem pro příznivce sportovního rybaření. Místní starousedlíci nabízejí návštěvníkům na lodičce možnost podniknout okružní jízdu po jezerech. V okolí jezer se nachází několik skvělých restaurací s nabídkou rybích specialit.

Zajímavostí je, že při posledních archeologických průzkumech této oblasti byly odhaleny základy středověkých budov, co budou s nejvyšší pravděpodobností sídla starochorvatských panovníků.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA