Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Polače

Polače - informace o letovisku

Polače je osada rozkládající se v západní části severního pobřeží ostrova Mljet u zálivu stejného jména. Přímořská vesnice představující půvabnou oázu klidu patří k významným střediskům ostrova, kde dnes žijí rybáři a zemědělci.

Destinace Polače je věhlasná svými historickými památkami z římské doby, které představuje palác a fortifikační tvrz. Nachází se zde i starokřesťanská bazilika, která je situována v chráněném zálivu s bujnou středozemskou vegetací patřící do národního parku.

Starobylá obec má dlouhou historii, což vedle řady jiných památek dokazují rozvaliny obrovského paláce, jehož původ je z antických dob. Po Diokleciánově paláci ve Splitu je to druhý nejmohutnější římský palác na území Dalmácie. Římská osada Palatium zahrnuje nejen ruiny rozlehlé vily, ale také raně křesťanské baziliky.

Monumentální palác nechal postavit s nejvyšší pravděpodobností na přelomu 2. a 3. století n. l. bývalý místodržící v Kilikiji Agésilaos z Anazarbu, který byl na ostrov vyhoštěn.  Ochranu a bezpečnost poskytovaly velkolepému sídlu dvě postranní věže. Některé stavební úpravy byly provedeny v 5. století. V blízkosti paláce byly odhaleny základy starokřesťanské baziliky, která pochází přibližně z 5. až 6. století.

Současná osada vyrostla na ruinách této monumentální stavby. Ubytovací služby a servis najdou turisté v Polače pouze v soukromí. V bezprostřední blízkosti čekají návštěvníky hezké oblázkové a skalnaté zátoky s borovým porostem, který se vyskytuje také na ostrůvcích ležících před zátokou.

Kromě procházek se dá na Mljetu trávit čas aktivním způsobem. V místě jsou skvělé podmínky pro windsurfing a podmořský rybolov. Oblíbené jsou zejména projížďky na kajacích po jezerech, jachting, potápění nebo si lze půjčit horské kolo a projet se zalesněným územím národního parku Mljet. Zážitky, které si z tohoto zajímavého místa návštěvníci odnesou, za to rozhodně stojí.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA