Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Blace

Blace - informace o letovisku

V oblasti Jižní Dalmácie se u ústí řeky Neretvy do Jaderského moře rozkládá malá obec Blace s asi 200 obyvateli. Přibližně 13 kilometrů jihovýchodně se nachází známé přístavní městečko Ploče. Díky své poloze je Blace oblíbeným klidným letoviskem, které přitahuje návštěvníky nejrůznějších zájmů.

Letovisko leží v úrodném kraji, který je znám pěstováním nejrůznějších citrusových plodů, mandarinek, ale také zeleniny a vinné révy. Místní obyvatelé jsou tak zaměstnáni především v zemědělství, řada z nich se však věnuje také rybolovu a nově i rostoucímu turistickému ruchu. Jelikož zde nenajdete žádné hotely ani jiné ubytovací kapacity, je ubytování možné pouze v soukromí u místních lidí.

Zdejší moře je stejně tak jako řeka Neretva je velmi bohaté na rozmanité druhy ryb. Často sem proto jezdí trávit dovolenou vášniví rybáři, kteří zde mají úlovek zaručen. Oblast je však vyhledávaná také ornitology a pozorovateli vodního ptactva. Zaznamenán je velký výskyt bahňáků.

Na své si v Blace přijdou také milovníci výtečné kuchyně, ve zdejších restauracích mohou ochutnat dalmatské speciality. Dovolená v Blace je ideální pro všechny, kdo si chtějí odpočinout od každodenního shonu a načerpat síly uprostřed přírody. Pokud byste chtěli poznat něco více, můžete se z Blace vypravit na výlet do Dubrovníku, Trpanje, Stonu nebo Metkoviče. Jestli budete mít štěstí a ocitnete se v Blace zrovna během známé Rybářské noci, budete si moci užít tradiční lidovou slavnost.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA