Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slano

Slano - informace o letovisku

Slano je osadou nedaleko města Dubrovníku. Slano vyrostlo v zálivu, který je odedávna bezpečným přístavem a ochranou před nepohodou. Tato osada nese stopy někdejšího ilyrského osídlení. Jsou zde i barokní a renesanční stavby.

Obec je známá svými nádhernými renesančními a barokními stavbami v místě i v okolí. Avšak historicky zasahuje daleko do antického období, což dokládají památky na okolních kopcích i z přelomu letopočtu jakými jsou např. raně křesťanské sarkofágy nacházející se dnes před františkánským chrámem.

Slano bylo od 14. století součástí Dubrovnické republiky a jako takové bylo sídlem dubrovnického místodržitele, jeho rezidence byla v 19. století přestavena. V místě se dochoval letohrádek bosenské šlechtické rodiny Ohmučevićů, dále několik kostelů.

Slano má pěknou oblázkovou pláž Osmine a kromě několika hotelů je zde kemp Baldo. Vyjíždí odsud výletní loď na nedaleké Elafitské ostrovy a v okolí je vhodné prostředí na procházky a jízdu na kole. Večer mají návštěvníci možnost pobavit se na místní diskotéce.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA