Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mrljane

Mrljane - informace o letovisku

Na východním pobřeží ostrova Pašman, který spadá pod Zadarské souostroví, se rozkládá malá rekreační vesnička Mrljane. Obec vyrostla v blízkosti kopce Semić, z něhož se naskýtá nádherný výhled na celý Pašmanský kanál. Největším lákadlem Mrljane je však krásná písčitá pláž omývaná modravými vodami Jaderského moře.

V antických dobách byla vesnička roztroušena na úpatí kopce Semić, později se však přestěhovala na pobřeží. Místní pláž má pozvolné svažování do moře, proto je vhodná pro vodní radovánky nejen malých dětí, ale také neplavců. Kromě hlavní písčité pláže najdete v Mrljane ještě řadu dalších menších pláží, některé jsou oblázkové, jiné tvořené betonovými platy. Většina z nich je lemovaná borovými háji, které poskytují příjemný stín. Věnovat se zde můžete řadě vodních sportů, z nichž nejoblíbenější je windsurfing, kiting nebo jízda na vodních lyžích. Na své si zde přijdou také potápěči a vyznavači šnorchlování. Nabízí se také možnost plavby lodí na okolní ostrovy.

Pokud dáváte přednost sportům na souši, můžete si zahrát plážový volejbal, zajezdit si na kole, věnovat se joggingu nebo se vydat na příjemnou procházku podél moře. V současnosti žije v Mrljane okolo 230 stálých obyvatel, jejichž zdrojem obživy se stal cestovní ruch. Poskytují například ubytování v soukromých apartmánech a pokojích, vedou restaurace nebo pronajímají sportovní vybavení. Někteří se však nadále věnují rybolovem a zemědělství, především tedy pěstováním oliv, vinné révy, ovoce a zeleniny.

V Mrljane panuje pohodová a klidná atmosféra, pokud byste chtěli zažít více zábavy a trochu si užít nočního života nebo nakupování, navštivte hlavní město Pašman, které se nachází nedaleko. Součástí městečka je malý přístav určený pro kotvení turistických jachet a rybářských lodí. Asi 5 kilometrů od Pašmanu leží město Tkon, odkud je zajišťováno pravidelné trajektové spojení s pevninským městem Biograd na Moru. Z Mrljane je možné podniknout spoustu zajímavých výletů, například do Národního parku Kornati, do městečka Biograd na Moru, historického Zadaru nebo Ninu.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA