Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dobropoljana

Dobropoljana - informace o letovisku

Na severovýchodě ostrova Pašman se v zátoce Dobropoljana rozkládá stejnojmenné malé městečko, které vyniká nádhernou přírodou, skvělými možnostmi rekreace i úžasnou gastronomickou nabídkou. Je ideální destinací pro prožití klidné a příjemné dovolené.

Dobropoljana vyrostla pod nejvyšším vrcholem ostrova Bokolj, který dosahuje nadmořské výšky 274 metrů.  První zmínka o vesničce pochází z roku 1270, ale první větší osídlení je datováno až do 17. století, kdy se sem uchýlili uprchlíci ze zadarského vnitrozemí. V současné době zde žijí asi čtyři stovky obyvatel, kteří se vesměs živí pěstováním ovoce, zeleniny, oliv, vinné révy a rybařením. Poslední dobou jim dobré příjmy zajišťuje také rozvíjející se cestovní ruch, například ubytování je totiž stále možné pouze v soukromí.

V domech hostitelů na vás čekají pokrmy z čerstvých ryb, zeleniny z okolních polí, připravené na kvalitním olivovém oleji. Nesmí chybět ani domácí víno, na které jsou zdejší lidé náležitě hrdí. Skvělou nabídkou chutných jídel jsou proslulé také pašmanské restaurace a hospůdky.

Zdejší malý přístav je chráněn před jižními a západními větry, proto zde mohou bezpečně kotvit i menší jachty. V okolí Dobropoljany pramení mnoho říček, díky nimž je tato oblast velmi úrodná a bohatá na vegetaci. Milovníci koupání se mohou vydat na některou z krásných písečných pláží.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA