Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kurzy potápění - vaše sny čekají pod vodní hladinou…

Kdo z vás by se rád nevznášel ve stavu beztíže mezi hejny barevných ryb, nebo nenavštívil potopené vraky lodí, které jsou němými svědky lidské historie? Kdo z vás nemiluje moře a hlavně naprostý klid a ticho, které v dnešním přetechnizovaném světě těžko naleznete? Pokud je právě tohle to pravé, nemusíte již hledat dál. Navštivte svět, který se jmenuje rekreační potápění.

Jak už sám název tohoto atraktivního sportu napovídá, jedná se o potápění, které zpestří vaši rekreaci, a to hlavně díky tomu, že potápěčská centra naleznete ve většině přímořských destinací po celém světě. Pozor, může se vám však velmi lehce stát, že potápění absolutně propadnete a stane se vaší hlavní a plnohodnotnou náplní volného času.

Kurzy potápění

Jak máte začít a co vás vlastně čeká a nemine?
Nejdůležitější je udělat první krok a to je kurs pro úplné začátečníky OWD – Open Water Diver. Během tohoto intenzivního týdenního kurz se v pěti lekcích teorie, při pěti ponorech v mělké vodě a čtyřech ponorech na otevřené vodě naučíte ovládat potápěčskou výstroj nad vodou a hlavně pod ní. Naučíte se i nouzové praktiky, které však většině případů nebudete nikdy potřebovat (ale přece jen, co kdyby…)

Po absolvování kurzu, obdržíte certifikační kartu (potápěčský řidičák), který platí bez omezení destinace. Jediným omezením je maximální hloubka vašich ponorů 18 metrů. Na základě této certifikace vám v potápěčském centru zapůjčí výstroj a hlavně vám ukážou místní podmořské lokality.
Omezení spodní věkové hranice absolventů kurzu OWD  je 10 let, ale většina z profesionálních instruktorů doporučuje až hranici 12-ti let.  Horní věková hranice není omezena. Vždy záleží na individuálním případu. Nemusíte být extrémní sportovci, nicméně nejen dobrý zdravotní stav ale i psychická pohoda je důležitým předpokladem pro příjemné a bezpečné potápění.

Dnešní potápěčská technika je už na velmi vysoké úrovni, jak co se tyká bezpečnosti a spolehlivosti, tak po stránce funkčnosti samotného potápění s přístrojem, takže případné problémy očekávejte z 99 % straně potápěče (přeceňováni sebe sama, nedodržování pravidel atd.) Díky kvalitnímu potápěčskému výcviku a vyspělé potápěčské výstroji se stalo rekreační potápění neobyčejně bezpečným sportem.

Nicméně po úspěšném absolvování kurzu OWD  je dobré se potápění věnovat alespoň dva týdny ročně, protože pouze praxe plodí mistry. A to v jakémkoli oboru… Všeobecně se doporučuje absolvovat s doprovodem ještě alespoň 20 ponorů, abyste získali skutečnou jistotu ve vaší technice potápění.

Jakmile budete mít pod vodou pocit „sucha, klidu a bezpečí“, jste dokonale připravení na další kurzy potápění jako například kurz AOWD - Advanced Open Water Diver (Pokročilý potápěč), který vám rozšíří vaše znalosti a hlavně praxi o navigaci, potápění do hloubek kolem 30-ti metrů, noční ponor, potápění k vrakům a další specializované ponory.

Budete-li chtít vaše povodní zážitky dokumentovat, právě pro vás je určený kurz Podvodní FOTO VIDEO.

Jinak je pro vaše potápěčské zdokonalování určená celá řada specializovaných kurzů, které si vyberete právě podle toho, kde se budete chtít potápět a kam bude vaše potápění směřovat (vrakové potápění, jeskynní potápění, potápění v suchém obleku, rescue potápěč, Nitrox potápěč nebo dokonce profesionální licence Divemaster a Instruktor).

Ať už se budete potápět v Čechách v zatopených lomech, na Jadranu, nebo v exotických destinacích mezi korálovými útesy, nebo vraky, vždy vás čekají nezapomenutelné zážitky, protože jak se v potápěčské komunitě říká: „Nejhorší ponor je žádný ponor“.

Jednou z možností, jak začít s rekreačním potápěním je využít služeb českého potápěčského centra v Chorvatsku na ostrově Murter , kde můžete absolvovat potápěčské kurzy a současně prožít příjemnou aktivní dovolenou s celou rodinou. Murterské zátoky s průzračným mořem, jsou jako stvořené pro koupání, potápění a další vodní sporty, jako jsou vodní lyžování, wakeboarding, jachting a další.

Centrum vám mimo ubytování s možností polopenze nabídne celé spektrum potápěčských kurzů mezinárodních školících systémů PADI , IANTD a CMAS, potápěčské výlety na vlastních lodích, půjčovnu motorových člunů a plachetnic, kapitánské kurzy a i takové speciality jako hospůdku s točeným plzeňským pivem. 

Kurz Potápění jako Vánoční dárek

Pokud jste se ještě nerozhodli, co věnovat vašim blízkým pod Vánoční stromeček, nabízíme vám nevšední dárek v podobě  Poukazu na týdenní kurz potápění pro začátečníky v Chorvatsku v sezóně 2011. Vánoční cena včetně polopenze, týdenního ubytováni a kurzu potápění pro začátečníky je 13.500,- Kč. Více informací na www.murter.cz, rezervace na telefonu 777 591 900.

Objednávky na info@murter.cz,nebo na tel CZ +420 777 591 900, nebo HR +385 91 167 47 65

- PR článek -

Článek byl zobrazen 9 232 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA