Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malebná Istrie - nejbližší dovolená v Chorvatsku

Největší chorvatský poloostrov zasahuje svými 80 km délky do Jadranu. Návštěvníkům nabízí zátoky s oblázkovými plážemi a výhledy na širé moře, kvarnerské ostrovy či pohoří Velebity. Istrie je svým charakterem, podnebím, přírodou i historií odlišná od sousedních zemí.

Z  Česka 800 km vzdálená Istrie se pyšní 3 000 let starou kulturní historií - od doby ilyrské, přes rané křesťanství, antiku, období benátské nadvlády po rakousko-uherskou monarchii a soudobou historii.

CK FEDE jako specialista na Chorvatsko představuje oblast Istrie, její historii, letoviska a možnosti ubytování s komplexními službami i autobusovou dopravou z celé ČR: apartmánové rezorty, apartmány a pokoje v soukromí s možností vaření i polopenze, dále hotely, penziony i kempinkový program. Klienti CK FEDE mají k dispozici stálého delegáta. Malou pozorností pro ně během pobytu je prohlídka historické i současné Puly s průvodcem a exkurze do přírodní rezervace Kamenjak s prohlídkou nejzajímavějších míst.


Foto: pláže jižní Istrie

Následující krátká prezentace pozoruhodných měst může být podnětem k vaší klidné dovolené stejně jako k aktivnímu pobytu s výlety po archeologických nalezištích, antických či renesančních památkách, k návštěvě národního parku, přírodní rezervace nebo sakrálních památek. Pobyt si lze zpestřit lodními výlety po okolních ostrovech, vyhlídkovými lety nebo vyjížďkou na koních či oslících.

Mezi oblíbené aktivity sportovně zaměřených cestovatelů patří outdoorové výlety v džípech do Dvigradu, relaxace na golfovém hřišti v Medulinu, windsurfing na jižním Mysu Kamenjak nebo potápění s instruktorem v Banjole.  Přijměte pozvánku do pozoruhodných istrijských měst a přírodních letovisek, kde ochutnáte rakiji, domácí červené víno teran, plátek istarského sušeného pršutu a domácí sýr, s čerstvými fíky, aromatickými olivami a pravou kávou z džezvy. Tak lze zakončit každý vzácný den, ať už v rytmu příjemné istrijské lidové písně v malé konobě či na lodním výletu.
Vydejte se nyní na krátký výlet po zajímavých místech Istrie.

NOVIGRAD
Severozápadně situované letovisko a zároveň nejblíže z Čech. Možnost výletů do nedalekého italského Terstu, slovinského Koperu, malebného istrijského městečka Grožnjan s uměleckou tradicí nebo do krasových jeskyní Baredine. Městečko nabízí nadstandardní hotely vyšší kategorie. Blízký Motovun a jeho hluboké lesy, ležící v centrální Istrii, se proslavily vývozem nejkvalitnějších lanýžů do Evropy i zámoří. Ve velikosti největšího lanýže drží Motovun světové prvenství.
Nabídka CK - hotely Laguna, Maestral


Foto: pláž Levan

ČERVAR PORAT
Malé letovisko v těsné blízkosti Poreče, vhodné ke klidné rodinné rekreaci v nadstandardní apartmánové kvalitě, se sportovišti a oblázkovými plážemi. Poloha místa umožňuje výlety do historické Poreče, blízké obce Beram s unikátním cyklem nástěnných fresek v kostelíku Sv. Marie ve skalách. Malby Tanec Mrtvých a Klanění tří králů aj. jsou uměleckými klenoty evropského významu. K námětům na zajímavé výlety se řadí nedaleká Rovinj jako typické istrijské město, Limský fjord s chovem slávek, brakickou vodou a jeskyněmi, opuštěné romantické město Dvigrad, nejhlubší chorvatská propast ve městě Pazin, návštěva Višnjanu s prastarým chovem obrovských býků boškarinů. Pro milovníky historie je třeba zmínit sakrální a rurální stavby obcí Sveti Petar u Šumi, Pičan i dalších míst v oblasti tzv. Malé Toskány. Vinice porečské oblasti zásobují milovníky kvalitního vína v Evropě vyhlášeným teranem  a merlotem, obec Momjan aromatickým muškátem.
Nabídka CK - apartmány Rona Volta, Červar Superior, Bršljan

POREČ
Světoznámé letovisko zahrnující historické město, nové městské části a tři laguny s  apartmánovým, hotelovým i kempinkovým ubytováním. Poreč má obrovské sportovní zázemí. Navštívíte-li ji ve dne či v noci, procházka starobylým jádrem s unikátní Eufrasiovou bazilikou a úzkými uličkami, pohled z městské navigace na zapadající slunce nad Jadranem a ochutnávka výborného červeného vína Teran z vyhlášených porečských vinic, zůstane navždy ve vašem srdci. Nabídka CK - hotely Delfin, Laguna Materada, Laguna Istra


Foto: Poreč - staré město

BARBARIGA
Zastupuje moderní turistické aglomerace, nabídka apartmánového ubytování a dlouhých přírodních oblázkových plážích. Nedaleký historický Vodnjan  se pyšní rozsáhlými olivovými plantážemi, vinnými sklepy a historickým centrem. Jako tip na výlet doporučujeme chrám Sv.Blažeje s relikviemi, mumiemi a ostatky světců z 9. stol. n.l.
Nabídka CK - apartmány Rona

PULA
Istrijská metropole, báječné turistické letovisko, kulturní centrum oblasti, trajektový přístav, historická perla a svědek tří tisíciletí - to je krátká charakteristika historicky a turisticky významného města. Pulské kulturní léto zajišťuje denně společenské a kulturní vyžití tisícům diváků, od představení v ulicích po operní či rockové koncerty v Areně. Překvapivě nádherné a čisté je moře v zátokách mezi výběžky Punta Verudela a Zlatne Stijene. Pula je výchozím bodem k lodním výletům do Národního Parku Brijoni, do Rovinje, Poreče, Terstu a Benátek, i autobusových výletů do centrální Istrie.
Nabídka CK - apartmánové rezorty Horizont, Splendid, Punta Verudela; hotely Park, Palma a Brioni


Foto: Pula - Aréna

PJEŠČANA UVALA
Rezidenční okrajová čtvrť Puly s honosnými vilami, tvoří samostatné miniaturní letovisko s písčitou pláží, čistým mořem a s restauracemi vyhlášenými po celé Istrii.
Nabídka CK - apartmány FEDE

BANJOLE
Menší rybářské městečko, v krásné přírodě jižní Istrie s výhledy na širé moře, se řadí mezi pozoruhodné podmořské lokality díky krasovým tunelům a podmořskému sálu. Překrásné pobřeží s přírodními plážemi a menšími ostrůvky vyhledávají příznivci kempování, potápění a tenisu. V místě nabízíme velmi hezké hotelové ubytování vhodné pro rodinnou rekreaci.
Nabídka CK - hotel Centinera, mobilhomy-kemp Indije

PREMANTURA - PŘÍRODNÍ REZERVACE KAMENJAK 
Jedna z nejpozoruhodnějších lokalit, kterou už po léta navštěvují naši spokojení klienti, vyhledávající panenskou přírodu, soukromí, variabilní možnosti koupání v rezervaci a cyklistické stezky.

Mys Kamenjak je nejjižnějším bodem Istrijského poloostrova. 9 km dlouhý mys s 22 km oblázkových pláží v monumentální scenerii bělostných skal otevřeného vápencového krasu a v kompozici zelené mediteránské flóry, pinií, šalvěje, vavřínu, fíkovníků, kontrastuje s tyrkysem mořské hladiny.


Foto: mys Kamenjak

Rezervace dává zapomenout na ruch a každodenní shon všedních dnů. Makadamové cesty spolu s naučnými stezkami spojují jednotlivé pláže a tři přírodní ekologické bary. Kamenjak nabízí romantický azyl oblázkových pláží mezi dramatickými skalisky. Na samém konci mysu lákají k proplavání kouzelné vodní jeskyně Kolombarica. Oblast má významnou salinitu a obsah minerálů ve vodě i ovzduší. Klima působí blahodárně na obtíže pohybového a dýchacího systému a kožní problémy. Ze západního pobřeží mysu je vidět blízký maják Porer, ostrůvek Fenoliga s dinosauřími stopami a panorama otevřeného moře. Z východní strany je možné pozorovat panorama pohoří Velebity a z moře se tyčící ostrovy Cres a Lošinj. Překrásný poloostrov má šířku od 300 m do 1 km, na jaře rozkvétá třiceti druhy orchidejí, na podzim voní mediteránským kořením, piniemi a mořským příbojem. V Premantuře, přímo na okraji přírodní rezervace, se nachází jeden z nejlépe položených kempů Istrie - Stupice.
Nabídka CK - apartmány Istra Economy, Standart, Plus; konkrétní apartmány; mobilhomy v kempu Stupice


Foto: maják Porer

MEDULIN
Známé jihoistrijské městečko není jen turistickým cílem s hotely a rezorty, ale rovněž centrem společenského dění, golfových aktivit a turnajů ve fotbale. Kemp Kažela nabízí malý akvapark, menší část kempu je vyhrazena pro naturisty. Na přírodním výběžku Vižula s divokými plážemi (za hotelem Arcus, kde je ubytování možné i pro osoby s hemodialýzou) jsou odkryty rozsáhlé pozůstatky antické vily. Medulin se pyšní překrásnou pláží s jemným pískem, který se na Istrii vyskytuje zřídka. Z pláží je možné se potěšit výhledem na otevřené moře a přírodní rezervaci Kamenjak. Mimo zmíněných výletů v oblasti doporučujeme navštívit archeologické území s muzeem v Nesakciji, s odkrytými pozůstatky raně křesťanských a antických pozůstatků sídla Ilyrů, původních obyvatel, živících se pirátskými výpady, obchodem a rybolovem. Zde se konala poslední bitva mezi Ilyry, Řeky a Římany.
Nabídka CK - apartmány Marco Polo Economy, Standard, Plus; konkrétní apartmány, hotely, mobilhomy

RABAC
Nejvýchodněji položené letovisko Istrie, 5 km od historického města Labin se starobylým náměstím a renesanční lodžií. Rabac jako turistický cíl tvoří na svahu položený komplex apartmánů, rezortů a hotelů. Místo je vyhledáváno pro atraktivní polohu s panoramatickými výhledy na kvarnerské ostrovy, zejména na Cres a Lošinj a pro oblázkové pláže. Blízká Marina skýtá ideální možnosti pro potápěče, díky šedesátimetrové podmořské stěně.
Nabídka CK - Hotel Girandella

ISTRIE - vnitrozemí
Oblast blízká a zdánlivě známá, nabízí netušené poklady v podobě městeček s prastarými kostelíky, renesančními cisternami, vinicemi s jedinečnými odrůdami na rudě zbarvené úrodné půdě, s překrásně tvarovanými prastarými olivovníky. Centrální Istrie, lidově zvaná Malá Toskána, ukrývá perly rurální i sakrální architektury, svědky tisícileté pohnuté historie. Podle staré legendy zde v obci Mrgani dodnes žijí potomci pirátů z rodu Henryho Morgana, kteří se sem podle pověsti uchýlili po poslední výpravě. Město Pazin s velkolepou pevností a hlubokou propastí se stalo kulisami románu Nový hrabě Monte Christo (Jules Verne). V tajemném kamenném městečku Barban dodnes obyvatelé zachovávají původní rytířské souboje a soutěže koňmo s dřevci a kopími, za zvuku původních dechových nástrojů. Města Gračišče a Vižinada bývala útočištěm a centrem života jinde tolik pronásledovaných templářů. Jejich existenci dnes vedle historických pramenů dokládá do kamene vytesaná a pro nás záhadná a tajemstvím opředená znaková symbolika.


Foto: templářské znaky

Navštivte Istrii nejen jako místo ubytování, poznejte „genius loci“ i všudypřítomnou duši místního života. Zájemcům o turistiku a poznávání vyhovíme květnovými, červnovými i zářijovými termíny ubytování, milovníkům teplého moře a nejdelších dnů v roce vybereme některý z mnoha letních termínů v plné sezóně. Dopřejte si krásnou dovolenou s CK FEDE, jako hluboký zážitek plný pocitů, barev, vůní, tónů i trvalých vzpomínek na nepříliš vzdálenou a přesto pozoruhodnou oblast Chorvatska.

Přijmete-li pozvání na Istrii, CK FEDE a náš zkušený tým nabídne pomoc s výběrem místa, zajistí ubytování a služby podle vašich přání, představ i možností. Nenabízíme jen výběr zájezdů na našich webových stránkách, ale garantujeme erudovaný komplexní přístup k vašim požadavkům na základě mnohaletých zkušeností.   

- PR článek -

CK FEDE s.r.o.
Jeruzalémská 3
Praha-Nové Město
110 00
Tel.: 224 142 340/350/356
nonstop linka: 731 471 690

fede@fede.cz
www.fede.cz

 

 

Článek byl zobrazen 33 217 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA