Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pićan, římská obec zmáná jako Petena

Malebné chorvatské město Pićan je ukryté ve vnitrozemí Istrijského poloostrova, na 350 metrů vysokém vápencovém pahorku. Tato malá středověká obec byla v dobách Římanů známá jako Petena. Od 5. století do roku 1788 byla sídlem biskupa.

Městečko ležící asi 12 km jihovýchodně od Rabacu, přitahuje pozornost několika půvabnými středověkými domy. Ve středověku byl Pićan sevřen hradbami, které se z větší části podařilo dochovat dodnes. Uvnitř hradeb se tyčí katedrála ze 14. století, uctívající svatého Nikefora. Na počátku 18. století byla zničena mohutným zemětřesením, ale netrvalo dlouho a byla znovu vystavěna. Z původní katedrály zůstaly dochovány četné cenné předměty, z nichž některé jsou umístěny v místním muzeu.

Pičan, Istrie

Příběh křesťanského mučedníka Nikefora, jehož ostatky podle pověsti přivezl do Pićanu kůň, je zachycen na obraze Valentina Metzingera, jež visí v katedrále. V městečku najdete také románský kostel sv. Michala, který zdobí fresky z počátku 15. století. Pićan je hojně navštěvován nejen pro své památky, ale také pro svá výborná vína.

- jap -

Další články z Chorvatska:
Krapina je významnou archeologickou lokalitou
Gračišče, starobylá vesnice na Istrii

Článek byl zobrazen 4 732 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA