Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Badija - romantický ostrůvek u Korčuly

Vodním taxi se z chorvatského ostrova Korčula pohodlně dostanete na nedaleký romantický ostrůvek Badija, který je vyhledáván především pro své krásné oblázkové pláže. Ostrov o rozloze 1 kilometru čtverečního byl pojmenován podle františkánského kláštera, který na něm byla založen v roce 1392 pro místní komunitu mnichů, jež byli utečenci z Bosny.

Klášter Panny Marie Milosrdné s kostelem byl v 15. století rozšířen a v rukou bosenských mnichů zůstal až do roku 1950, kdy se Badija stala vojenskou základnou. Později se ostrov proměnil v rekreační středisko využívané státními zaměstnanci. Mobiliář badijského kostela byl převezen do Městského muzea a katedrály v Korčule. Na jeho průčelí ze světlého kamene si můžete prohlédnout charakteristické rozměrné rozetové okno. Křížová chodba kostela se sloupy a oblouky je nádhernou ukázkou gotické architektury. 

Badija, Chorvatsko
Foto: Badija

Ze všech ostrovů rozesetých kolem Korčuly je Badija největší. Téměř dvacítka neobydlených ostrůvků je porostlá hustou vegetací a borovými lesy, ale má přístupné pobřeží. V některých místech se u moře nacházejí kamenné desky vhodné ke slunění, jinde najdete malé pláže, kde si budete moci užívat soukromí. Právě proto je také Badija vyhledávanou lokalitou pro vyznavače nudismu.

Badija, Chorvatsko
Foto: Badija 

- jap -

Další články z Chorvatska:  
Gradac - nejjižnější letovisko Makarské riviéry 
Ubytování a apartmány v Chorvatsku u moře 
Drašnice - klidná dovolená na Makarské riviéře
Mobilní domy a karavany v Chorvatsku - novinky na léto 2013 
Labin – mezi Rijekou a Pulou

Článek byl zobrazen 10 358 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA