Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Městské muzeum v Záhřebu

Historii chorvatské metropole Záhřebu od počátku až do současnosti pečlivě mapuje Městské muzeum, které vzniklo propojením tří historických objektů – kláštera klarisek z roku 1650, věže z 12. století a sýpky ze století sedmnáctého.

Městské muzeum v Záhřebu dnes ukrývá dvanáct sbírek, které dohromady čítají na 74 tisíc exponátů. Kvalitně tak ilustrují kulturu a dějiny chorvatského hlavního města od nejstarších dob až po dnešek. Mezi exponáty nechybějí obrazy, mapy, městské veduty, standarty, vlajky, erby, vojenské uniformy, fragmenty skulptur ze světských i sakrálních monumentů. Nechybí zde ani archeologické nálezy objevené ve městě a jeho blízkém okolí.

Mnohé z vystavených předmětů darovaly muzeu přední osobnosti Záhřebu, jako byla například herečka Tilla Durieuxová, sopranistka Milka Trnina, hudebník Rudolf Matz, skladatel Ivan Zajc nebo architekt Viktor Kovačić. Ve stejné ulici Opatička ulica stojí také palác Ilirska Dvorana z 19. století, ve kterém působí fakulta literatury Chorvatské akademie výtvarných umění a věd.  Nedaleko najdete Paravićský palác postavený v 19. století, který se pyšní krásnou kovanou železnou bránou. V současnosti slouží palác jako sídlo Ústavu historických studií.

- jap -

Předchozí články z Chorvatska:
Dovolená v Chorvatsku - chorvatská letoviska
Záhřeb - kostel Panny Marie
Záhřeb - Katedrála sv. Štěpána
Galerie moderního umění v Záhřebu
Archeologické muzeum v Záhřebu
Bakar

Článek byl zobrazen 2 614 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA