Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Záhřeb - Kostel Panny Marie

Pokud se během návštěvy chorvatského Záhřebu ocitnete ve staré čtvrti Dolac, která není turisty zrovna příliš vyhledávaná, určitě si nenechejte ujít prohlídku kostela Panny Marie ze 14. století, jež stojí na konci hlavní ulice.

Samotný kostel Panny Marie byl v roce 1740 upraven a doplněn několika barokními oltáři, jejichž autorem je Franjo Rottman. Současný vzhled kostela se však datuje do roku 1880, kdy musel být po zemětřesení zrekonstruován. Nedaleko svatostánku stojí socha legendárního poutníka a potulného pěvce Petrice Kerempuha, která je dílem sochaře Vanja Radauše.

Do čtvrti Dolac se dostanete úzkou Opatovinou ulicou lemovanou několika pěknými domy postavenými z kamene, jež pochází z opevnění z konce 15. století. Dolac je vyhledáván zejména místními obyvateli, na náměstí Trg bana Jelačića se totiž pravidelně koná vyhlášený Dolacký trh, jehož tradice sahá až do roku 1930. Lidé z okolních vesnic sem přijíždějí nabízet hlavně ovoce a zeleninu. Stánky tak přetékají jablky, pomeranči, květáky, ředkvičkami, pórkem či brambory. Panuje zde příjemná a hlavně autentická chorvatská atmosféra, která se vám jistě bude zamlouvat. Při procházce zdejšími uličkami lemovanými barokními domy narazíte třeba na historickou lékárnu. Starobylý je také dům číslo 7.

- jap -

Předchozí články z Chorvatska:
Záhřeb - Katedrála sv. Štěpána
Galerie moderního umění v Záhřebu
Archeologické muzeum v Záhřebu
Bakar
Arcibiskupský palác v Záhřebu

Článek byl zobrazen 2 971 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Lyžařské zájezdy do Rakouska

SnowTrex - lyžařské zájezdyŠiroká nabídka lyžařských zájezdů s CK SnowTrex. Zažijte tu nejlepší dovolenou na sněhu v Rakousku, Itálii, Francii, Švýcarsku nebo třeba v Andoře.

Zájezd za krásami LIBANONU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů a křižáků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA