Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Drage

Drage - informace o letovisku

Na severodalmatském pobřeží Chorvatska se asi 6 kilometrů od známého letoviska Biograd na Moru rozkládá malebné letovisko Drage. Původně šlo jen o rybářskou vesničku, která si však v posledních letech stále více získává srdce návštěvníků. Je to dáno klidem, pohodovou atmosférou a přírodou, která je zde opravdu na dosah ruky.

Drage leží přímo na pobřeží, je obklopeno piniovými háji a bujnou středomořskou vegetací. Z jedné strany je Drage omýváno průzračně čistými vodami Jaderského moře, ze strany druhé pak Vranským jezerem, které je s rozlohou 30,2 km2 druhým největším jezerem v celém Chorvatsku. Vranské jezero bylo původně sladkovodní, ale jakmile bylo propojeno s mořem, je jeho voda lehce slaná.

Jezero se svým okolím bylo v roce 1999 vyhlášeno přírodní rezervací opatrující četné živočišné a rostlinné druhy. Severozápadní část jezera je od roku 1983 Ornitologickou rezervací, která je jednou z nejdůležitějších ornitologických oblastí v Evropě. Svůj domov zde našly především četné druhy bažinných ptáků, kteří zde hnízdí a vyvádějí mladé. Obě vodní plochy jsou bohaté na sladkovodní i mořské ryby, zejména na kapry, štiky a úhoře. Není se tak čemu divit, že hlavním zdrojem obživy místních lidí byl a je rybolov. Také místní restaurace jsou proslulé svými specialitami připravovanými ze sumců, úhořů a dalších čerstvých ryb.

Městečko Drage je vzhledem k blízkosti těchto unikátních chráněných oblastí, vyhledávanou destinací pro všechny milovníky přírody. Panuje zde opravdový klid, na své si zde tak přijdou rodiny s dětmi, romantické duše i senioři. Drage je místem bez přelidněných pláží, které uspokojí milovníky ničím nerušené a odpočinkové dovolené. Nejkrásnější pláží je Porat mající pozvolný vstup do moře, čímž je bezpečná i pro malé děti a neplavce. Navíc je lemována vzrostlými borovicemi, které poskytují příjemný stín. Samotná vesnička se dělí na dvě části - Horní a Dolní Drage. V Horním Drage najdete 150 metrů dlouhou písečnou pláž, zatímco v Dolním Drage se vyskytují přírodní kamenité pláže doplněné v některých místech betonovými plochami.

Drage se proslavilo natáčením scén k oblíbenému filmu Vinettou. Za zábavou je možné se vydat do nedalekého Pakoštane nebo Biogradu na Moru. Cyklisté i pěší turisté mohou vyrazit po četných stezkách vedoucích kolem Vranského jezera. Pěkným výletem bude jistě návštěva nedalekého souostroví Kornati, které spadá pod ochranu organizace UNESCO.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA