Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Novigrad

Novigrad - informace o letovisku

Novigrad je rybářské městečko ležící na jižním břehu tzv. Novigradského moře. Rozkládá se na svahu vrchu, na jehož nejvyšším místě zůstaly zachovány ruiny středověkého hradu rodu Gusč-Kurjakovičů. Na hradě byla dva roky vězněna a posléze v roce 1387 zavražděna uherská královna Alžběta, tchyně Zikmunda Lucemburského. Z rozsáhlých rozvalin na kopci je pěkný výhled do okolí. V městečku stojí za povšimnutí pozoruhodný předrománský kostelík sv. Kateřiny, který je pozůstatkem bývalého kláštera.

Novigrad je oblíbeným návštěvním místem pro skvělé podmínky k podmořskému rybolovu. Ubytovací služby jsou návštěvníkům k dispozici v soukromí nebo v kempu Adriasol.

Novigradské moře o rozloze 28 km2 je vlastně jaké menší vnitřní moře, které je spojeno s Jaderským mořem Novskou úžinou. Jihovýchodním směrem se vlévá Karinskou úžinou do dalšího ještě menšího vnitřního Karinského moře. Ve válce v letech 1991 a 1992 byl Jugoslávkou armádou zničen betonový most, který tu dříve vedl přes Novskou úžinu. Svého znovuobnovení se dočkal v roce 1997.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2020

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2020

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA