Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sabunike

Sabunike - informace o letovisku

Asi 4 kilometry od známého letoviska Nin se rozkládá malé apartmánové městečko Sabunike, které s Ninem spojuje úžasná, 2 kilometry dlouhá písečná Královnina pláž. Sabunike je jen víkendovou osadou, která je součástí 4 km vzdálené obce Privlaka a nemá tak téměř žádné stálé obyvatele.

Nedaleko příjezdové cesty se tyčí dřevěný kostelík, který je jedinou památkou v oblasti. Je olemovaný téměř třímetrovým porostem bambusu. Přímo v Sabunike je turistům, k dispozici několik obchůdků, cukrárna, restaurace, stánky s ovocem a zeleninou. Pokud si budete pochutnávat na některé z místních specialit, můžete se přímo z restaurace kochat pohledem na moře nebo pohoří Velebit. Lákavé je také posezení u dobré kávy či výtečného domácího vína. O zábavu se stará místní diskotéka, kde můžete strávit příjemný večer na tanečním parketu a oddat se kouzlu noci a taneční hudbě. Pokud by vám služby a zábava v Sabunike nestačila, můžete se vydat do Ninu, Privlaky nebo Zatonu, kde najdete bazény, skákací hrady, bohatou nabídku sportovního a zábavního vyžití.

Ubytování je umožněno v krásných rodinných domcích s upravenými zelenými zahrádkami. Sabunike disponuje velkým počtem soukromých apartmánů. K nejznámějším penzionům patří Plava Laguna nebo aparthotel Condura Croatica. Pláže mezi Ninem a Sabunike jsou jedny z nejkrásnějších v Chorvatsku. Jsou totiž písčité, prostorné a liduprázdné. Navíc mořské dno zde má jen mírný spád, což oceňují hlavně rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci.

Všechny pláže jsou dostatečně vzdáleny od jakéhokoliv průmyslu a velkých komunikací. Nejslavnější je písečná Královnina pláž, která byla dokonce zvolena jednou z 10 nejkrásnějších pláží Chorvatska. Její výjimečností se stalo největší ložisko léčivého bahna (peloidu) na Jadranu, které znali již staří Římané. Celkově je tato oblast ekologicky chráněnou krajinou s názvem Ninská blata, která je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Jde o naleziště černé rašeliny, která má velmi příznivý účinek zejména na pohybový aparát. Léčí se zde jak revmatické bolesti a deformace páteře, ale také různé kožní nemoci a problémy spojené s ženskou neplodností.

Toto černé bahno se nanese na bolavou část těla, nechá se asi půl hodiny působit a poté se smyje v moři. Kvůli mělké vodě je teplota moře v těchto místech asi o tři stupně Celsia vyšší než na otevřeném moři a v ovzduší se vytváří větší procento soli a aerosolu, který má ozdravné účinky na lidský organismus. Doposud bylo bahno všem volně k dispozici, ale mezi lidmi se již proslýchá, že by snad tato blata měla odkoupit zahraniční firma. Milovníci vodních sportů se v Sabunike mohou věnovat windsurfingu, paraglidingu nebo si vypůjčit šlapadla a další vybavení pro vodní sporty.  Po levé straně městečka jsou vysoké písčité stěny, za nimiž každý najde kousek svého soukromí.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA