Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Galerie moderního umění v Záhřebu

Od roku 1973 sídlí v prostorách Vraniczanského paláce postaveného v roce 1892 Galerie moderního umění. V tomto záhřebském institutu jsou soustředěna díla nejvýznamnějších chorvatských malířů a sochařů 19. a 20. století.

Samotná galerie byla založena již v roce 1902, když sem byly uloženy první práce Ivana Meštroviće, Mirka Račkiho a F. Bilaka. Postupně se sbírka děl začala rozrůstat o dary a v současnosti galerie uchovává celkem 9500 obrazů, soch, akvarel, kreseb a grafických listů. Jedno z nejkrásnějších děl si můžete prohlédnout hned u vchodu, jde o rozměrné plátno s názvem „Gundulićův Osman“ z roku 1894, jehož autorem je Vlaho Bukovac. Bukovac byl zakladatelem moderního chorvatského malířství.

Galerie moderního umění vystavuje také tvorbu Ljuba Babiće, Miljenka Stančiće, V. Karasa, M. Mašiće, Emanuela Vidoviće, C. Medoviće, M. C. Crnčiće, B. Czikosa-Sessi, Ivana Meštroviće, Roberta Frangeše-Mihanoviće, Josipa Račiće, Miroslava Krajleviće, V. Beciće, O. Hermanna a Eda Murtiće.

- jap -

Předchozí články z Chorvatska:
Archeologické muzeum v Záhřebu
Bakar
Arcibiskupský palác v Záhřebu
Rijeka
Svetvinčenat

Článek byl zobrazen 2 543 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA