Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

CHORVATSKO

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Chorvatsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Chorvatsko.

Ostrov Ugljan

Ostrov Ugljan

Na ploše 50 km2 se v Jaderském moři rozkládá ostrov Ugljan, který je od pevniny oddělen Zadarským průplavem a od sousedního ostrova Pašman úzkým umělým průplavem Ždrelac. Původně byly tyto dva ostrovy jedním celkem, ten byl ale v roce 1883 rozdělen na dvě části z důvodu usnadnění plavby v této části Chorvatska.

celý článek

 

Ostrov Molat

Ostrov Molat

Do Zadarského souostroví ležícího v Jaderském moři patří také nedotčený ostrůvek Molat rozkládající se na ploše 22,7 km2. Je místem, kam prozatím nedorazila moderní civilizace, a nerozmohl se turistický ruch. Čas na Molatu běží pomaleji, lidé jsou příjemní, pláže poloprázdné a večer zde panuje nezvyklé ticho.

celý článek

 

Lošinj – zelený ostrov

Lošinj – zelený ostrov

Chorvatský ostrov Lošinj rozkládající se v těsném sousedství ostrova Cres, se kterým v minulosti tvořil jeden celek, patří s 2400 hodinami slunečního svitu k nejslunečnějším ostrovům severního Jadranu. Leží v Kvarnerském zálivu, pyšní se středomořskou vegetací a mírným klimatem.

celý článek

 

Bačinská jezera – osvěžení ve sladké vodě

Bačinská jezera – osvěžení ve sladké vodě

Bačinská jezera jsou populárním výletem pro cestovatele, kteří zavítají v Chorvatsku na jih Makarské riviéry například do letovisek Drvenik, Zaostrog, Brist nebo Gradac. Sladkovodní soustava krasových jezer rozkládajících se stranou od pobřeží u vesnice Baćina při Jadranské magistrále rozhodně stojí zato navštívit.

celý článek

 

Rab – ostrov slunce

Rab – ostrov slunce

Součástí Kvarnerského souostroví rozkládajícího se na severním pobřeží Chorvatska je i hornatý ostrov Rab. Tento ostrov s písečnými plážemi, romantickými skalnatými zátokami, bujnou vegetací a mírným podnebím je již dlouhá desetiletí oblíbeným a vyhledávaným cílem turistů.

celý článek

 

Pronájem lodí - dovolená pod plachtami

Pronájem lodí - dovolená pod plachtami

Už nemusíte trávit dny na přeplněných plážích. Je konec časovým rozvrhům přímořských hotelů. Nastává dovolená plná klidu a pohody. Dovolená na námořní plachetnici nebo motorové jachtě vám umožní poznat skutečné moře, klidné i dravé, se všemi přírodními krásami, které jsou jinou cestou než po mořské hladině nedostupné.

celý článek

 

Cestování autem do Chorvatska

Cestování autem do Chorvatska

Chorvatsko patří k českým nejoblíbenějším zahraničním destinacím a každý rok tuto zemi navštíví více než 600 tisíc našich turistů. Zároveň je Chorvatsko také jednou z mála zemí, do níž Češi volí nejčastěji vlastní způsob dopravy a to v drtivé většině autem, které poskytuje nebývalý pocit svobody pohybu po celé zemi.

celý článek

 

Muzeum Nikoly Tesly ve Smiljanu

Muzeum Nikoly Tesly ve Smiljanu

Budete-li v létě cestovat do Chorvatska do oblasti Kvarneru a pojedete-li přes Gospič na Karlobag, zkuste se zastavit v městečku Smiljan. Stojí tam malé muzeum věnované zdejšímu rodákovi a světově známému vynálezci N. Teslovi.

celý článek

 

Knin

Knin

Dvanáctitisícové městečko Knin, nacházející se ve vnitrozemí severní Dalmácie, bylo díky své poloze v minulosti významným strategickým centrem a hrálo důležitou roli v historii celého Chorvatska. Právě odtud bylo možné kontrolovat cesty vedoucí z vnitrozemí k moři.

celý článek

 

Jastrebarsko

Jastrebarsko

Jastrebarsko je asi 17 tisícové město rozkládající se ve středním Chorvatsku, v oblasti Záhřebské župy. Jeho okolí je známé především výrobou chutných kvalitních vín. Prochází tudy dokonce 30 km dlouhá Vinná stezka, na které se můžete seznámit s vinařskou nabídkou tohoto kraje.

celý článek

 

Malebná Istrie - nejbližší dovolená v Chorvatsku

Malebná Istrie - nejbližší dovolená v Chorvatsku

Největší chorvatský poloostrov zasahuje svými 80 km délky do Jadranu. Návštěvníkům nabízí zátoky s oblázkovými plážemi a výhledy na širé moře, kvarnerské ostrovy či pohoří Velebity. Istrie je svým charakterem, podnebím, přírodou i historií odlišná od sousedních zemí.

celý článek

 

Gradac s vůní levandule

Gradac s vůní levandule

Gradac je nejjižnější turistickou osadou na Makarské riviéře ležící přibližně v polovině cesty mezi Splitem a Dubrovníkem. Malebné městečko Gradac je umístěno na mírných svazích Biokova, zarostlých olivovníky a borovicemi, poblíž ústí řeky Neretvy.

celý článek

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA