Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Koločep

Koločep - informace o letovisku

Na ostrově Koločep v souostroví Elaphite je hlavní obcí stejnojmenné městečko Koločep. Koločep je jediná osada ostrova téhož jména, která se skládá z vesničky Donje Čelo na severozápadním pobřeží a Gornje Čelo na jihozápadním pobřeží. Malý ostrov je situován asi 7 km severozápadně od Dubrovníku. Na ostrůvku, který zaujímá plochu asi 2,35 km2, žije jen asi 148 obyvatel. Z velké části ostrov pokrývají lesy a subtropická vegetace.

Ostrovní hlavní městečko Koločep se dělí na dvě romantické osady Gornje Celo a Donje Celo. Vesnička Gornje Celo je menší než Donjde Celo, je v něm přibližně 20 domů, pár restaurací a písčité pláže. Donje Čelo je situováno podél půlkruhové zátoky, která je výborně chráněna, protože je vystavena pouze severozápadním větrům. Gornje Čelo se nachází v malé zátoce, která je vystavená větrům bóra, zato je chráněné před větry jugo – západními a severozápadními větry.

V osadě Donje Celo se nachází vše, co je turisté potřebují k prožití příjemné dovolené - hotel, supermarket s potravinami a čerstvou zelenou a ovocem, banka, směnárna, pošta, restaurace i café bar. Nechybí velké písečné pláže se sportovním zázemím, tenisové kurty apod., které umožní rekreantům během pobytu relaxovat i aktivně. Středisko má neobyčejně vhodné podmínky pro provozování nejrůznějších vodních sportů, ať už se jedná o potápění, windsurfing, jachting nebo podmořský rybolov.

Po celém území Koločepu nejezdí auta, ale ostrůvek je spojen místní lodní linkou s Dubrovníkem na pevnině, kde svá auta mohou cestovatelé zanechat v garážích. Po ostrově je možné se pohybovat pěšky nebo na kole, které si v městečku Koločep mohou turisté zapůjčit.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA