Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kvarner

Kvarner, tak je nazývána oblast navazující na Istrijský poloostrov, pod níž patří jak pevninská část, tak i skupina Kvarnerských ostrovů v Jaderském moři. Kvarner je turisticky velmi oblíbenou lokalitou, své příznivce si získal hlavně příjemným klimatem, všudypřítomnou bujnou vegetací, čistým mořem a nádhernými plážemi.

Kvarner je tvořen přímořím, tedy Kvarnerskou riviérou, pobřežím Kvarnerského zálivu i oblastí Kvarnerských ostrovů. Dále jsou k němu přiřazeny regiony Lika a Gorski Kotar. Region se pyšní neobyčejným bohatstvím fauny a flóry, na severu se rozprostírají nekonečné lesy a Národní park Risnjak, na jihovýchod od zálivu se rozkládá národní park Plitvická jezera. Bohatá středomořská i subtropická vegetace tak výrazně přispívá k věhlasu Kvarneru. Nad Kvarnerskou riviérou se tyčí pohoří Učka, jehož nejvyšší vrchol Vojak dosahuje nadmořské výšky 1401 metrů nad mořem. Právě tyto hory zadržují nepříznivé povětrnostní vlivy přicházející z drsného vnitrozemí.

Nejen díky krásné a nedotčené přírodě je Kvarner ideální oblastí pro letní dovolenou. Má také bohaté kulturně-historické dědictví a turisticky je jedním z nejstarších a nejrozvinutějších regionů Chorvatska. Záliv Kvarner se honosí městem Rijeka a pobřežím táhnoucím se až po Jablanac. V mnoha pobřežních městech si připadáte jako v Itálii, za což může několik staletí trvající benátská nadvláda. Kvarnerská riviéra začíná na jihu poměrně mladým letoviskem Duga Uvala a končí lázněmi Opatija pyšnícími se dlouholetou tradicí. Právě letoviska jako je Opatija, Lovran, Rijeka nebo Ičići jsou vyhlášena svou lázeňskou tradicí. Jde o přepychové destinace, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Cestovní ruch se v Kvarneru začal rozvíjet před více jak 160 lety, proto dnes poskytuje v oblasti služeb to nejlepší. Navíc se v této oblasti krásně zkombinovalo moře, ostrovy i hory, což je k vidění jen na málo místech na světě. Pobřeží má výrazně jiný charakter než je tomu u sousední Istrie nebo Jižní Dalmácie. Kvarner je tak ideální jak pro odpočinkovou relaxační, tak i aktivní dovolenou. Poskytuje nekonečné možnosti vyžití – věnovat se zde můžete vodním sportům, rybolovu, myslivosti, parašutismu a dalším adrenalinovým sportům. Region je také právem hrdý na svou námořní historii i současnost. Zahrnuje pod sebe 19 přístavů s více než 3 tisícovkami kotvišť na moři a dvěma tisíci suchých doků. Návštěvníci zde mají možnost pronájmu plachetnic, jachet nebo třeba motorových člunů.

Letoviska v Kvarneru jsou spíše menší a poklidnější, většina z nich je zaměřena především na rodinnou rekreaci. Poskytují velmi dobré zázemí a jejich nabídka ubytovacích kapacit je dostatečně rozmanitá. Najdete zde nejen několika hvězdičkové hotely, ale také luxusně vybavené vilky s bazénem či ubytování v soukromí. K dispozici jsou kapacity pro velmi náročné turisty i pro návštěvníky, kteří se spokojí se standardem. Dovolenou na Kvarneru si můžete zpestřit množstvím kulturních, zábavních či sportovních akcí. Například Rijeka je označována městem karnevalů, zajišťuje tak svým návštěvníkům celoroční zábavu.

Velmi oblíbeným cílem trávení dovolené v oblasti Kvarneru jsou Kvarnerské ostrovy, které lze rozdělit do vnějšího a vnitřního pásu. Vnější pás zastupují ostrovy Cres, Lošinj a další, zatímco vnitřní je tvořen ostrovy Krk, Rab a Pag. Z Kvarneru můžete podnikat zajímavé výlety za poznáním této části Chorvatska. Rozhodně stojí za návštěvu přilehlé vnitrozemí Istrie, národní park Risnjak nebo dokonce italské Benátky.

Plitvická jezera - nejznámější národní park Chorvatska

Plitvická jezera - nejznámější národní park Chorvatska

O Plitvických jezerech se dá říci, že jsou notoricky známá, neboť dlouhodobě zůstávají nejoblíbenějším chorvatským národním parkem a všeobecně patří k nejhezčím přírodním pamětihodnostem v Evropě.

celý článek

 

Ostrov Krk - perla severního Jadranu

Ostrov Krk - perla severního Jadranu

Na ostrov Krk, jednu z perel severního Jadranu, každoročně přijíždějí statisíce Čechů. Turisté milují nejen zdejší pláže a krásně čisté moře, ale také místní historii a tradice. Jsou zde nepřeberné možnosti odpočinku, a proto je ostrov ideálním místem pro pohodovou a klidnou dovolenou.

celý článek

 

Ostrov Cres je druhým největším jadranským ostrovem

Ostrov Cres je druhým největším jadranským ostrovem

Cres je se svou délkou 65 kilometrů druhým největším jadranským ostrovem. Je rozložen v severozápadní části Jadranu, ve Rijeckém a Kvarnerském zálivu. Do podvědomí turistů se ostrov dostal až v několika posledních letech a vyhledávají jej především milovníci přírody, čistých pláží a klidu.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA