Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pobřeží Kvarnerského zálivu

Pobřeží Kvarnerského zálivu - informace o oblasti

Pobřeží Kvarnerského zálivu má dlouhou rekreační tradici a většinou i velmi dobré podmínky pro turistický ruch. Celá pobřežní oblast se vyznačuje příjemným podnebím a mírnými zimami, protože ji před studenými vnitrozemskými větry chrání horské masivy Učka a Velebit. V Kvarnerském zálivu se nachází skupina Kvarnerských ostrovů.

Kvarnerský záliv a jeho pobřeží je oblast mezi přístavním městem Rijeka a vesničkou Karlobag, která je na hranici se Severní Dalmácií. Počítají se sem i turisticky vytížené ostrovy Krk, Rab, Cres a nejjižnější Pag. Nejznámějším letoviskem na pobřeží je Crikvenica odkud se dá i snadno vyrážet na zmíněné ostrovy.

Kvarner je největším zálivem Jadranu a vzhledem ke své poloze také jedním z nejnavštěvovanějších regionů. Leží východně od Istrie a na jihu hraničí s Dalmácií. Vyznačuje se zeleným, kopcovitým povrchem a liduprázdnými zátokami s čistými oblázkovými a písečnými plážemi. V Kvarnerské vrchovině se nachází několik přírodních a národních parků, mezi nimiž vynikají Plitvická jezera, kde se natáčely filmy s Vinnetouem.

Severní zázemí pokrývají lesy, v severní části se prostírá národní park Risnjak. V mnoha pobřežních městech si připadáte tak trochu jako v Itálii, což je důsledek staleté benátské nadvlády. Název Kvarner, italsky Quarnero, je pravděpodobně odvozen od latinského Maer quaternarium, což znamená něco jako „čtyřdílné moře“.

V okolí Kvarnerského zálivu je bujná a krásně zelená vegetace. V této oblasti se daří vavřínům, palmám a agáve. V mnoha zahradách se pěstují citrusové plody. Pobřeží od Rijeky po Karlobag v druhé polovině 20. století poněkud ztratilo své rekreační hodnoty, z důvodu výstavby řady ropných rafinerií a chemických závodů. I zde je však možné najít nedotčená a k odpočinku vhodná místa.

Plitvická jezera - nejznámější národní park Chorvatska

Plitvická jezera - nejznámější národní park Chorvatska

O Plitvických jezerech se dá říci, že jsou notoricky známá, neboť dlouhodobě zůstávají nejoblíbenějším chorvatským národním parkem a všeobecně patří k nejhezčím přírodním pamětihodnostem v Evropě.

celý článek

 

Muzeum Nikoly Tesly ve Smiljanu

Muzeum Nikoly Tesly ve Smiljanu

Budete-li v létě cestovat do Chorvatska do oblasti Kvarneru a pojedete-li přes Gospič na Karlobag, zkuste se zastavit v městečku Smiljan. Stojí tam malé muzeum věnované zdejšímu rodákovi a světově známému vynálezci N. Teslovi.

celý článek

 

Plitvická jezera - nejznámější chorvatský národní park

Plitvická jezera - nejznámější chorvatský národní park

Národní park Plitvická jezera se nachází v Chorvatsku v oblasti Lika a leží ve výšce 500 – 640 metrů nad mořem. Vyhlášen byl již v roce 1949 a dnes patří mezi nejznámější národní parky v zemi. Od roku 1979 je park zapsán na seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA