Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kastav

Kastav - informace o letovisku

Městečko Kastav, jehož kořeny sahají do raného středověku, trůní na 377 metrů vysokém kopci nedaleko Rijeky. Opevněné městečko, které spolu s hradbami chrání devět obranných věží, se nachází nedaleko od mořského břehu Kvarnerského zálivu.

Osídlení zde nastalo už v 11. století př. n. l., kdy se tu usídlili Ilyrové a později je vystřídali Římané, Ostrogóti, Řekové a v 7. století Řekové. Zdejší hrad byl až do 15. století sídlem zdejšího pána a později se stal rezidencí rakouského guvernéra. Ještě před městskými hradbami si milovníci historie mohou prohlédnout městskou lodžii postavenou roku 1571. Jde o největší a nejlépe zachovalou stavbu svého druhu v Kvarnerské oblasti, která byla v roce 1815 restaurovaná.

Městskou branou z roku 1731 lze projít do historického centra s náměstím Lokvina, na kterém stojí kostel sv. Heleny založený Chorvaty již v 7. století a do dnešní podoby upravený v 17. století. Jeho interiér ukrývá náhrobky kastavských kapitánů a dalších významných osobností.

Na náměstí Lokvina stojí kaštel, kterému se říká Dům kapitánů. Kaštel vznikl někdy na přelomu 14. a 15. století a dnes v něm má sídlo městský úřad. Uprostřed náměstí návštěvníci uvidí cisternu a je zde další kostel Nejsvětější Trojice, který se může pochlubit starými hlaholskými nápisy. Zajímavý je také kostel sv. Antonína. Pozornost návštěvníků si zaslouží pamětní deska u vody připomínající utonutí kapitána Morella obviněného z vybírání lichvářských daní.

Mimo pamětihodností a muzea má historická obec k dispozici veškeré služby a zařízení, které turisté potřebují. Je tu prodejna potravin, pekařství, pošta, banka, restaurace a bar. V městečku se pořádají četné koncerty a folklórní večery.

V blízkosti 7 km od obce se nabízí možnost sportovního vyžití a relaxace v krytém bazénu a wellness-centru, které nabízí saunu, solárium a nejrůznější léčebné kůry a masáže včetně thalassoterapie. Další možnosti zábavy či nákupu se nachází v okruhu 7 až 10 km.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA