Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Crikvenická riviéra

Crikvenická riviéra

Jako Crikvenická riviéra je označován úsek pobřeží v Kvarnerském zálivu, táhnoucí se od městečka Jadranovo po Selce. Celá riviéra je lemována řadou pěkných a upravovaných pláží. Návštěvníky sem však láká také příjemné podnebí a bujná středomořská vegetace. Tato část Chorvatska je již po mnoho let mezi turisty (i českými) velmi oblíbená.

Pobřežní pás Crikvenické riviéry je dlouhý asi 15 km a posetý řadou téměř propojených letovisek. Centrem této jedinečné rekreační oblasti je městečko Crikvenica, které se může pochlubit jednou z nejkrásnějších a největších oblázkových pláží na Jadranu, která obdržela dokonce „modrou vlajku“ kvality. Také další pláže na Crikvenické riviéře jsou velmi pěkné a mají pozvolné svažování do moře, díky čemuž jsou ideální i pro malé děti. Crikvenica má zajímavé historické jádro, v němž se dochovala řada památek. Město je známé také pro svou bohatou lázeňskou tradici, najdete zde množství sanatorií a lázeňských pavilonů.

Mezi nejznámější letoviska na Crikvenické riviéře patří Jadranovo, které nabízí převážně menší pláže lemované borovicovými háji.  Díky nim a množství zeleně se z Jadranova stalo atraktivní turistické letovisko. Jadranovo je s nedalekou rekreační osadou Kačjak a obcí Dramalj propojeno příjemnou promenádou. Dramalj je klidným místem vhodným pro rodinnou dovolenou a odpočinek. Jelikož je vzdáleno pouhé 3 kilometry od Crikvenice, je považováno za její předměstí. Také zde najdete pěknou a udržovanou pláží s pozvolným vstupem do moře.

Promenádou se dostanete dále i do příjemného městečka Selce, které se již stalo známým turistickým střediskem na Jadranu. Zdejší pláže mají pozvolný vstup do moře, což oceňují rodiny s malými dětmi. Zátoka Selce je spolu se sousední zátokou Slane vhodná k provozování řady vodních sportů. Selce je díky výborným klimatickým podmínkám známé také jako lázeňské středisko pomáhající pacientů se srdečními, dýchacími a revmatickými chorobami. Kromě těchto známých destinací najdete na Crikvenické riviéře ještě celou řadu menších letovisek.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA