Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jižní Dalmácie

Jižní Dalmácie - informace o lokalitě

Jižní Dalmácie je nejjižnější oblastí Chorvatska, skládající se z několika naprosto odlišných částí -  a to jak po stránce přírodní, tak i historické. Najdete zde hornatý poloostrov Pelješac, bohatou zemědělskou oblast rozkládající se okolo delty řeky Neretvy, malebné ostrovy i velmi členité pobřeží. Tato rozmanitá krajina je velkým lákadlem pro návštěvníky z nejrůznějších koutů Evropy.

Jižní Dalmácie je oblastí začínající u města Ploče a táhnoucí se až k hranicím s Černou Horou. Díky středomořskému klimatu, možnostem koupání a opalování od června do září, je ideálním místem pro letní dovolenou. Zdejší čisté moře přímo vybízí k praktikování vodních sportů. Na pobřeží můžete vyzkoušet nespočet vodních atrakcí a využít služeb potápěčských středisek, půjčoven vodních skútrů a člunů.

Jednotlivé oblasti Jižní Dalmácie se od sebe odlišují především přírodními podmínkami. Deltu Neretvy o rozloze 192 km2 tvoří 12 říčních ramen, po nichž se loďkami přepravují nejen lidé, ale také úroda. Tato oblast je díky příznivému podnebí velmi úrodná, zajišťuje 2 sklizně ročně a díky tomu se stala zásobárnou citrusových plodů pro celou Střední a Jižní Dalmácii. Kromě citrusů se zde pěstují také další druhy ovoce, zelenina a vinná réva. Delta Neretvy je rovněž domovem pro řadu druhů vodních ptáků a významným zimovištěm vodního ptactva ze severoevropských zemí.

Mezi Neretvanským a Malostonským průlivem se rozkládá poloostrov Pelješac, který je druhým největším poloostrovem na Jadranu. Je pokrytý vápencovými hřebeny, mezi nimiž se ukrývají úrodné nížiny proslulé těmi nejlepšími odrůdami vinné révy. Turisté nejčastěji navštěvují jihozápadní a západní část poloostrova, kde se nachází také hlavní středisko cestovního ruchu, městečko Orebić. Mezi Pelješacem a nedalekým ostrovem Korčula jsou obzvláště dobré podmínky pro provozování vodních sportů, speciálně pro windsurfing.

Součástí Jižní Dalmácie je také tzv. Dubrovnická riviéra táhnoucí se od městečka Slano až k historickému Dubrovníku, který je označován perlou mezi chorvatskými městy. Mnohdy se k této riviéře počítají ještě letoviska ležící jižně od Dubrovníku, tedy městečko Cavtat a kraj Konavle. V dnešní době již není na většině míst ani památky po válečném běsnění, které se v této oblasti odehrávalo v letech 1991 a 1992. V ulicích měst korzují davy turistů, kteří si vychutnávají jihodalmatské slunce a poznávají historii a kulturu tohoto kraje.

Korčula – léty prověřená kvalita

Korčula – léty prověřená kvalita

Rodiště slavného cestovatele Marca Pola ve vodách Jaderského moře v sobě dokonale spojuje tisícileté tradice, moderní turismus a překrásnou přírodu. Život na Korčule plyne střídavě v rytmu tiše šumícího moře i bujarých oslav, které jsou tu téměř na denním pořádku. Nechejte se zlákat a vypravte se tam, kde začíná velká cesta ...

celý článek

 

Badija - romantický ostrůvek u Korčuly

Badija - romantický ostrůvek u Korčuly

Vodním taxi se z chorvatského ostrova Korčula pohodlně dostanete na nedaleký romantický ostrůvek Badija, který je vyhledáván především pro své krásné oblázkové pláže. Ostrov o rozloze 1 kilometru čtverečního byl pojmenován podle františkánského kláštera, který na něm byla založen v roce 1392 pro místní komunitu mnichů, jež byli utečenci z Bosny.

celý článek

 

Cavtat – na samém jihu Chorvatska

Cavtat – na samém jihu Chorvatska

Cavtat je centrem turistického ruchu v nejjižnější části chorvatského pobřeží Jadranu a největší obcí samosprávné oblasti Konavle. Jihodalmatský Cavtat se může pochlubit příjemným klimatem, bujnou vegetací, malebnými plážemi, rekreačním a sportovním vybavením a také výbornou kuchyní.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA