Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostrovy Jižní Dalmácie

Ostrovy Jižní Dalmácie - informace o ostrovech

V nejjižnější oblasti Chorvatska je ve vodách Jaderského moře roztroušeno několik ostrovů, které jsou skvělým místem pro trávení dovolené. Panuje zde přívětivé středomořské klima se spoustou slunečných dní, nabízejí se zde tak skvělé podmínky pro koupání, relaxaci u moře a vodní sporty. Kromě toho najdete na ostrovech také řadu kulturních a historických památek.

Jihodalmatské ostrovy se táhnou jižně od Pelješackého a Korčulského průlivu. Skládají se z vnějšího pásu, který je tvořen ostrovy Korčula, Mljet a Lastovo a Palagruža. Vnitřní pás pak tvoří Elafitského souostroví, které pod sebe zahrnuje ostrůvky Lopud, Koločep a Šipan. Nedaleko Dubrovníku se z vod vynořuje ještě ostrůvek Lokrum, který je přírodní rezervací, jež byla vyhlášena za účelem ochrany místních exotických druhů rostlin.

Jihodalmatské ostrovy si mnoho lidé oblíbilo pro jejich odlehlost a nedotčenou krásnou přírodu. Zdejší půvabné scenérie a jedinečné historické památky učarují doslova každému. Na své si zde přijdou také milovníci vodních sportů. Velmi dobré podmínky pro windsurfing a jachting jsou v Pelješackém a Lastovském průlivu. Komu postačí koupání v průzračně čistém, moři, najde ho naprosto všude. Potěšen bude ten, kdo hledá odlehlá místa, zátoky a malinkaté ostrůvky, ale i každý, kdo má rád rušnou zábavu a všudypřítomnou hudbu. Na své si zde přijde opravdu každý.

Na ostrovech jsou pestré možnosti ubytování, které odpovídají požadavkům různě náročných klientů. Najdete zde jak luxusní hotely, tak i rodinné apartmány a hotýlky s příjemnou domácí atmosférou. Další možností je ubytování v soukromí, nebo třeba v kempech. Většina ubytovacích zařízená vyrostla teprve nedávno a uspokojují dnešní požadavky na kvalitní bydlení.

Korčula – léty prověřená kvalita

Korčula – léty prověřená kvalita

Rodiště slavného cestovatele Marca Pola ve vodách Jaderského moře v sobě dokonale spojuje tisícileté tradice, moderní turismus a překrásnou přírodu. Život na Korčule plyne střídavě v rytmu tiše šumícího moře i bujarých oslav, které jsou tu téměř na denním pořádku. Nechejte se zlákat a vypravte se tam, kde začíná velká cesta ...

celý článek

 

Badija - romantický ostrůvek u Korčuly

Badija - romantický ostrůvek u Korčuly

Vodním taxi se z chorvatského ostrova Korčula pohodlně dostanete na nedaleký romantický ostrůvek Badija, který je vyhledáván především pro své krásné oblázkové pláže. Ostrov o rozloze 1 kilometru čtverečního byl pojmenován podle františkánského kláštera, který na něm byla založen v roce 1392 pro místní komunitu mnichů, jež byli utečenci z Bosny.

celý článek

 

Mljet - zelený ostrov

Mljet - zelený ostrov

Až na samotném jihu Chorvatska, v jižní Dalmácii, se daleko od všeho shonu a masového turismu nachází osmý největší ostrov Jaderského moře – ostrov Mljet. Jeho nedotčená příroda, mírné klima, klid a zejména čisté moře však lákají stále vzrůstající počet návštěvníků.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA