Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Korčula

Korčula - informace o ostrově

Korčula je skvělým místem pro poklidnou dovolenou uprostřed modrého Jadranu. Korčula, ostrov s nádhernými zátokami, jeskyněmi a přímořskými paláci, je známý jako rodné město Marka Pola, světoznámého cestovatele. Ostrov je známý také dlouhou námořnickou tradicí a starým kamenným městským centrem v městě Korčula s hradbami a obrannými pevnostmi.

Ostrov Korčula je ideální destinací pro milovníky sportu a aktivní dovolené. Tento ostrov právem patří k nejlesnatějším ostrovům Jadranu. Borové, cypřišové a dubové lesy pokrývají přes polovinu jeho území. Zemědělské části dominují vinice a olivovníkové háje.

Podnebí ostrova Korčula je velmi příznivé a mírné. Průměrná teplota v lednu je 9,8 °C, v červenci 26,9 °C. Nejvyšší počet hodin slunečního svitu na ostrově má město Vela Luka na západě Korčuly - 2671 hodin. Právě příznivé klimatické podmínky přispívají k vysoké návštěvnosti Korčuly i v mimosezónních měsících.

Věděli jste, že město Korčula má přirozený systém klimatizace, protože jsou ulice vybudovány tak, aby v nich i v době nejteplejších dní mohl cirkulovat čerstvý vzduch?

Město Korčula je jedním z nejlépe zachovaných středověkých měst Dalmácie i Středozemí, s mnoha památkami a neopakovatelnou atmosférou. Dodnes se zachovala tradiční rytířská hra „Moreška“, která se pořádá v létě ve svátek patrona města Korčula jako památka na boj křesťanů proti Turkům. Městu vévodí katedrála sv. Marka z 15. stol., obklopená pozdně gotickými a renesančními paláci. Zajímavé je také vítání letního „Nového Roku“ v městě Korčula, kde se každý rok koncem června, organizují oslavy ve stylu vítání nového roku. Milovníkům dobrého jídla doporučujeme restaurace a vinárny na ostrově Korčula s bohatou nabídkou mořských specialit.

Ostrov Korčula má spojení trajektem z přístaviště Korčula-Dominće (v těsné blízkosti městečka Korčuly) s Orebićem na poloostrově Pelješac a s Drvenikem na Makarské riviéře. Přístav Dominće je zastávkou rychlé trajektové linky Rijeka - Zadar - Split - Stari Grad (Hvar) - Korčula-Dominče (Korčula) - Sobra (Mljet) - Dubrovník - Bari (Itálie). Vyplouvají odtud mezinárodní trajekty do Ancony v Itálii se zastávkami ve Starém Gradu na Hvaru a ve Splitu. Přístav přímo ve městě slouží především výletním lodím a jachtám. Další trajektový přístav je ve Vela Luce, kde zastavují trajekty a lodě ze - trajekty Splitu a pak pokračují na ostrov Lastovo.

Korčula – léty prověřená kvalita

Korčula – léty prověřená kvalita

Rodiště slavného cestovatele Marca Pola ve vodách Jaderského moře v sobě dokonale spojuje tisícileté tradice, moderní turismus a překrásnou přírodu. Život na Korčule plyne střídavě v rytmu tiše šumícího moře i bujarých oslav, které jsou tu téměř na denním pořádku. Nechejte se zlákat a vypravte se tam, kde začíná velká cesta ...

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA