Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Smokvica

Smokvica - informace o letovisku

Smokvica je starobylá obec ležící přibližně ve středu ostrova Korčula. Patří k několika málo zdejším místům, která byla osídlena nepřetržitě už od prehistorických dob. Vnitrozemská vesnička měla v dávných dobách i svůj přístav – osadu Brna, která leží na jižním pobřeží ostrova. Dnes je obec Brna hlavně rekreačním střediskem.

Osada se rozkládá na jižním svahu kopce u rozsáhlých vinohradů, na nichž se pěstuje vynikající vinná réva známého jména „Pošip“.  K menší obci s asi jednou tisícovkou obyvatel se přijíždí po ostrovní silnici. Od města Korčuly je vzdálena 29 km. V sousední Istrugi se nachází léčivé bahno pro léčení revmatických obtíží. V nedaleké zátoce stejného jména – Istruga je návštěvníkům k dispozici sportovně-rekreační-zábavní centrum.

Směrem k jihu se přijíždí ke dvěma zátokám porostlým borovicemi s řadou malých rodinných penzionů pro soukromé ubytování. Obklopeny zelení poskytují vše, co turisté k prožití hezké dovolené potřebují. Jsou vybaveny sociálním zařízením, kuchyňským koutem s terasou nebo balkonem a jsou situovány v minimální vzdálenosti od moře. Pláže s pozvolným vstupem do vody se tu střídají s oblázky, pískem a kameny.

Významnou dominantou městečka je novodobý kostel založený v roce 1920, jehož výstavba se uskutečnila na místě staršího svatostánku ze 17. století. V historickém centru starého města najdou příznivci historie několik honosných paláců, kostel sv. Michala a několik dalších raně středověkých kostelíků. Ve Smokvici působí kulturně-umělecký spolek Ante Cefere, který se věnuje hudbě a místnímu folklóru – Kumpaniji.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA