Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Račišće

Račišće - informace o letovisku

Kouzelná osada Račišće leží v zátoce stejného jména na severním pobřeží ostrova Korčula. Račišće je obklopeno nádhernými zátokami a plážemi, což představuje optimální místo pro odpočinek těm, kteří hledají poklidnou rodinnou dovolenou.

V osadě je k dispozici obchod s potravinami, několik restaurací a kaváren. Pokud si zvolíte toto letovisko jako místo své dovolené, rozhodně nebudete litovat, zejména pokud plánujete cestu s malými dětmi. Malí návštěvníci zde společně s vámi mohou mít ničím nerušenou zábavu na bezpečných plážích. Širší možnosti zábavy a rušného nočního života slibuje blízkost města Korčula (12 km), kam z Račišće vede přímá cesta.

Hezké koupání nabízí příjemné zátoky rozkládající se západně i východně od vesnice Račišće, nebo mohou návštěvníci využít uměle upraveného koupaliště na okraji vesnice. Směrem na západ od osady se nacházejí obzvlášť nádherné pláže s oblázky v zátokách Vaja a Samograd. Díky stálým větrům v Pelješackém průlivu, si tu přijdou na své příznivci windsurfingu. Aktivní sportovci se tu mohou věnovat jachtingu, protože zátoka je chráněna před jižními a východními větry, případně mohou provozovat potápění nebo rybolov.

Račišće patří k nejmladším obcím na ostrově, neboť vznikla až na přelomu 17. a 18. století. Založili ji totiž utečenci z Makarské a jejího okolí za tzv. války o Krétu, což byly boje Benátčanů s Turky. Místní obyvatelé se zaměřují hlavně na lodní přepravu, protože v 1. polovině 20. století drželi místní starousedlíci největší ostrovní flotilu příbřežních plavidel. I v současné době pracuje nejeden zdejší muž na velkých zámořských lodích.

K církevním památkám, které stojí za pozornost, patří bezesporu kostel P. Marie, který byl založen hned po příchodu prvních obyvatel, někdy v 2. polovině 17. stol. Další pamětihodností je kostel sv. Blažeje. Už zdaleka se dobře pozná podle malé lodžie vedle kostela. Farní kostel sv. Mikuláše je novějšího data.

Návštěvníci by neměli vynechat návštěvu tradičních lidových slavností, například svátek P. Marie Ustavičné pomoci (24. 5.) nebo Nanebevzetí P. Marie, který se tu slaví každoročně 15. srpna.

Na výlet se turisté mohou vydat pěšky do zátoky Samograd, kde najdou pozoruhodnou jeskyni, s nejvyšší pravděpodobností někdejší obydlí pračlověka. Přístup je značně obtížný, vchod je zarostlý a jeskyně není upravena. Přesto výlet stojí za to, uvnitř jeskyně jsou zajímavé krápníky a v zátoce se nachází příjemná pláž.

K výletním možnostem z tohoto místa lze doporučit také návštěvu zátoky Kneža s osadou stejného jména, v níž byla v nedávné minulosti vysvěcena kaple sv. Terezie. Pěkné jsou i výlety do hornatého vnitrozemí ostrova, zejména na jeho nejvyšší bod, kterým je Klupca 568 metrů vysoký.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA