Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Prižba

Prižba - informace o letovisku

Prižba je letovisko v překrásné zátoce na jižní straně ostrova Korčula. Leží na pobřeží u samého moře a táhne se v délce 4 km. Zátoka Prižba je jednou z nejpřitažlivějších zátok na tomto ostrově. Její okolí zdobí úrodné vinohrady a přepychové vily, jehličnaté lesy a kamenné útesy. Prižba je vzdálena 4 km od Brny, 8 km od Smokvice, 10 km od místa Blato, 17 km od Vele Luke a 40 km od města Korčuly.

Prižba se skládá z několika menších zátok a dvou poloostrovů: Ratak a Prišćapac. Prišćapac je zároveň také malý turistický komplex se všemi doprovodnými turistickými zařízeními, a s oblázkovou pláží. Na poloostrovu Ratak, v centru Prižbe se nachází oblázková pláž a malý klášter Sester Milosrdných. V okolí Prižby jsou četné vinohrady a přepychové vily někdejších korčulských šlechticů, lesy přímořských dubů a nádherné ostrůvky Stupa, Crklica, Sridnjak i Vrhovnjak, ideální pro koupání a opalování.

V místě se nachází kemp, několik restaurací a café barů, pošta a obchody. V apartmánovém komplexu Prišćapac je k dispozici pizzerie, super market, café bar a kiosk. V Prižbě je možné pronajmout si jízdní kolo nebo malý motorový člun k objížďce překrásného pobřeží a k výletům na nedaleké neobydlené zelené ostrůvky vhodné ke koupání, opalování a rybaření.

Všude v okolí se nacházejí četné cyklistické stezky. Doporučujeme jízdu na kole podél pobřeží od Vele Luky do Prižby a Brny. Na všech těchto silnicích není velký provoz, a vedou přes různé menší zátoky a v blízkosti zajímavých archeologických lokalit, které svědčí o bohaté minulosti ostrova Korčuly. Ubytování můžete najít v četných komfortně zařízených soukromých domech a apartmánech.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA