Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čara

Čara - informace o letovisku

Čara je vnitrozemská vesnička, která patří k nejstarším osadám na ostrově Korčula. Starobylá osada vinařů, v níž žije asi 700 obyvatel, se nachází u hlavní ostrovní komunikace a je vzdálena od města Korčula asi 25 km. Městečko je známé svými tradičními dalmatskými slavnostmi a historickými památkami.

Vinařská vesnička byla vybudována na jižním svahu kopce, na jehož úpatí se rozkládají úrodné vinohrady, kde se pěstuje znamenitý druh hroznového vína – pošip - patřící mezi první chráněná značková vína v Chorvatsku. V osadě se nachází také vinařský sklep, kde se vyrábí věhlasné víno stejného jména.

Příznivci historie si tu zajisté povšimnou místních dvou kostelů. První z nich zasvěcený Panně Marii pochází již z 14. století. Jeho interiér zdobí sedm alabastrových reliéfů, jejichž původ je z anglické dílny Nottingham z 15. století. Tato zajímavá církevní památka je veřejnosti přístupná jen v průběhu důležitých svátků, například na svátek sv. Jakova 25. července, kdy se zde koná velká slavnost Kumpanija, nebo na svátek narození Panny Marie 8. 9. Návštěvníci pozoruhodný kostel najdou v poli uprostřed vinohradů na místním starém hřbitově. Kostel je ústřední poutní svatyně ostrova Korčuly.

Druhou církevní památkou je župní kostel sv. Petra, který byl založen v 15. století jako gotická stavba. Pozdějšími přestavbami nabyl kostel barokního vzhledu. Pozoruhodný na jeho oltáři je obraz s názvem „Kristus se zjevuje apoštolům“ znázorňující apoštola Tomáše od renesančního umělce Jacopa Bassana z konce 16. století.

Stejně tak jako v dalších ostrovních osadách i v těchto místech stojí opevněná letní sídla korčulských vlastníků a šlechticů. V osadě Čara působí kulturně umělecký spolek Brača Crnomiri. Své jméno získal podle legendárních bratří, kteří v minulosti statečně bojovali za práva nevolníků proti benátským šlechticům a knížatům.

Letovisko Zavalatica je od Čary vzdálena asi 2 km jižním směrem. V minulosti se jednalo o menší osadu s přístavem v zálivu. V současnosti je Zavalatica důležitým turistickým střediskem Korčuly. V nedaleké jižní zátoce Zavalatici se rozkládá řada rodinných, kvalitně a moderně zařízených penzionů, které leží přímo na pobřeží. Pláže jsou zde písečné a skalnaté s platy k opalování. Neméně malebná je sousední zátoka Žitna s menší oblázkovou pláží.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA