Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zavalatica

Zavalatica - informace o letovisku

Zavalatica je malé ostrovní místo nacházející se na jižní straně ostrova Korčuly, 30 kilometrů od města Korčuly. Zavalatica čítá asi 400 obyvatel a je vzdálena 2 kilometry od malého městečka Čara rozkládajícího se ve vnitrozemí ostrova Korčuly, pod které administrativně náleží. Zde jsou k dispozici pošta, ambulance a ostatní zařízení, potřebná pro klidnou dovolenou. V Zavalitici se nachází obchod, café bar a restaurace, a několik překrásných pláží. Pláž “Žitna” se nachází v sousední stejnojmenné zátoce vzdálené asi 300 metrů od středu Zavalatice.

Původně se jednalo o malou osadu s přístavem v zálivu ve směru k ostrovu Lastovo. Odtud se dopravovalo čarské víno a olivový olej. Osada měla pouze několik domů nacházejících se přímo na pobřeží v nejhlubší části zálivu.

Místní se zabývají hlavně turizmem, rybářstvím a vinařstvím. Denně čerstvé ovoce a zelenina, čerstvé ryby a plody moře, domácí olivový olej a víno špičkové kvality je zde samozřejmostí. Ochotní domácí a špičkové ubytování ve velmi komfortních, moderně zařízených apartmánech, překrásná příroda a křišťálově čisté moře jsou zárukou nezapomenutelné dovolené v tomto skrytém koutku Dalmácie.

Zavalatica bude vyhovovat především milovníkům rodinné dovolené v malém a klidném místě a překrásném přírodním prostředí. Blízkost ostrova Lastovo činí Zavalaticu ideálním výchozím bodem pro návštěvu Lastova a ostrůvků v jeho souostroví, což uvádí v nadšení zvláště mořeplavce. Vzhledem k umístění ve středu ostrova Korčula nabízí toto letovisko možnost poznat postupně celou Korčulu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA