Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krk

Krk - informace o ostrově

Ostrov Krk – jedna z perel severního Jadranu, jehož tradiční způsob života, úzce spjatý s mořem, poskytuje nepřeberné příležitosti k odpočinku. Moře, četné zátoky, možnost rekreace, degustace domácí stravy a vína, nabídka hotelového a privátního ubytování, apartmánů a pokojů, jednoduše v pravém slova smyslu – to je skutečná dovolená na ostrově.

Svou rozlohou se Krk řadí mezi největší ostrovy Jadranského moře. Kulturním a turistickým centrem ostrova Krk je stejnojmenné město Krk. Břehy ostrova Krk jsou v převážné míře tvořeny štěrkovitými nebo písečnými plážemi. Mezi velké výhody ostrova Krk patří především široký výběr ubytování.

Ostrov krk je známý autonomní sortou vinné révy, jejíž nejznámější víno je „Vrbnička Žlahtina“, které vyrábí veliké množství výrobců a skladuje se v zachovalých vinných sklepech. Dnes, se v Bašce Vodě na ostrově Krk, nacházejí početné vinotéky.

Věděli jste, že jméno „Zlatý ostrov“ dostal Krk díky velkému množství různých plodů moře a země ještě v době antické? Na ostrově najdete podivuhodnou jeskyni Biseruljka – jeskyně hluboko pod povrchem, jejíž součástí je rozkošná dvorana a galerie. Jejím dnem teče potok.

Na ostrově Krk se nachází také potápěčské centrum Krk, které zabezpečuje ubytování, plnění potápěčských kyslíkových bomb, zapůjčení výstroje, přepravu lodí k potápěčským lokalitám v okolí ostrova Krk a okolních ostrovech, doprovod potápěčů a ostatní služby spojené s potápěním.

K oblibě a vysoké návštěvnosti Krku přispívá i jeho výborná dopravní dosažitelnost. Velkým impulzem pro rozvoj cestovního ruchu na ostrově bylo před několika desítkami let vybudování Krckého mostu od městečka Kraljevica na pevnině na Chorvatském přímoří přes ostrůvek Sveti Marko na severovýchodní cíp ostrova Krk (za přejezd autem se platí mýtné). Most se klene dvěma vznosnými oblouky a spočívá jedním pylonem na ostrůvku Sveti Marko.

Ostrov Krk - perla severního Jadranu

Ostrov Krk - perla severního Jadranu

Na ostrov Krk, jednu z perel severního Jadranu, každoročně přijíždějí statisíce Čechů. Turisté milují nejen zdejší pláže a krásně čisté moře, ale také místní historii a tradice. Jsou zde nepřeberné možnosti odpočinku, a proto je ostrov ideálním místem pro pohodovou a klidnou dovolenou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA