Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Glavotok

Glavotok - informace o letovisku

Malá vesnička Glavotok se nachází na nejzápadnější výspě ostrova Krk. Už řadu let je Glavotok destinace, která přitahuje značný počet návštěvníků, především díky svým přírodním krásám a klidu, který poskytují. Turisté tu mohou relaxovat u křišťálově čistého jaderského moře s oblázkovými a skalnatými plážemi.

V idylické osadě je k vidění františkánský klášter třetího řádu hlaholitů , který ukrývá archiv s hlaholskými zápisy. Klášter má velký kulturní význam, zvláště pro chorvatsko-hlaholské dědictví. Také zdejší kostel, který byl postaven v roce 1507, zaslouží pozornost milovníků historie. Vnitřek kostela je ozdoben krásnými díly italských umělců.

Návštěvníci Glavotoku si tu vychutnají nejen krásy přírody, jedinečné západy slunce a poznávání kulturního dědictví ostrova Krk, ale také středomořskou kuchyni a četné sportovní aktivity.

Nedaleko kláštera se nachází velmi příjemný kemp Glavotok, kde je příjemné koupání a hojnost bujné vegetace. Je umístěn na okraji chráněného území, na samotě obklopený lesy a houštinami v prostředí s úžasným členitým prostředím. Při pobřeží z Glavotoku směrem do Krku se nacházejí velmi dobré terény pro potápění a podmořský rybolov. Náruživí potápěči tu ve vodě v okolí kempu najdou skryté jeskyně, mořské koníky, nádherné mušle a především nevýslovný klid.

V bezprostřední blízkosti osady se nachází les dubu cesmínového o rozloze 1 ha, což je jedna z chráněných rezervací lesní vegetace v Chorvatsku.  Ještě kousek dále na severovýchod od Glavotoku stojí v zátoce Čavlena cenný starochorvatský kostelík sv. Chrysogona.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA