Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šilo

Šilo - informace o letovisku

Šilo je město na severovýchodním pobřeží ostrova Krku. Nachází se v pěkné zátoce Stipanja, která je známá díky krásným plážím, chráněným před jižním a východním větrem úzkým, dlouhým mysem. Na protějším břehu pevniny leží známá Crikveničská riviéra. Od Krčského mostu je vzdáleno 20 km. V Šilu je klid a atmosféra ideální pro dovolenou.

Ze sportovních aktivit se zde dají provozovat všechny vodní sporty, především podmořský rybolov. V místním nevelkém přístavu jsou turistům k dispozici bezpečná kotviště. Milovníkům romantiky doporučujeme koupání v opuštěných zákoutích členitého pobřeží, kam se můžete dostat pěšky. Případný dovoz a odvoz zpět motorovým člunem je možné domluvit na místě.

Nebo si můžete zapůjčit potápěčskou výstroj a prozkoumat podmořské dno či si zahrát tenis. V Šilu je také ostrovní potápěčský klub, se kterým se můžete vydat na dobrodružnou prohlídku nedaleko potopené řecké lodi Peltastis. V Šilu se 19. července tradičně koná Rybářský den věnovaný rybám a rybolovu, což je pro turisty velmi atraktivní.

Připomínkou někdejšího způsobu lovu tuňáků je strážní věž – (straža), jde o poměrně dlouhý dřevěný žebřík šikmo vysunutý značně daleko nad mořskou hladinu, který stojí nedaleko majáku. Na mysu Golubnjak se nacházejí zbytky římské vily (s krásným výhledem).

Tipy pro volný čas

Nad Šilem se nachází staré pěkné městečko Polje, které si vedle současných objektů zachovalo tradiční vzhled vesnice a způsob života. Je tím velmi přitažlivé pro turisty.

Nenechte si ujít nezapomenutelný noční rybolov.

Navštivte hlavní město ostrova zvaného též Krk. Jednou z nejznámějších památek je zde křesťanská bazilika z 5 století, která je pozoruhodná velmi cennými plastikami a zbytky fresek.

Navštivte také bývalé pirátské městečko Vrbnik, které zaujme hlavně úzkými uličkami a historickými pamětihodnostmi. Od zdejšího kostela je nádherný pohled na Crikvenickou riviéru.

Za pozornost stojí i Velebitské pohoří. Naleznete zde vzácné speleologické jeskyně (Cerovečke pečine, či Lukina jáma) i bohatou faunu a floru.

Doporučujeme i celodenní výlet lodí na ostrov Rab (návštěva města, panoramatická plavba podél pobřeží) či výlet lodí kolem ostrovů Goli otok a Grgur (tzv. holé ostrovy, v minulosti na nich byly proslulé věznice).

Výlet na Plitvická jezera (busem, cena přibližně 50 EUR za 1 os.).

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA