Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Omišalj

Omišalj - informace o letovisku

Omišalj najdete v severozápadní části strova Krk. Nachází se na vrcholu srázu 85 metrů nad mořem s mimořádným výhledem na Kvarnerský záliv. Letiště Rijeka je v bezprostřední blízkosti Omišalje, což zpříjemňuje příjezd. Poloha Omišalje je výborná k poznávání jak ostrova Krku, tak i pevniny, s níž je spojen Krčským mostem.

Osada vyrostla nad rozlehlým Omnišským zálivem a je jedním z nejstarších osídlených míst na ostrově Krk. Původní sídliště na místě, kde nyní stojí letovisko Omišalj, pochází z římské doby. Zdejší obyvatelé se již tradičně živili rybářstvím a zemědělstvím.

V Omišaljském zálivu jsou přírodní kamenité, oblázkové a místy i písečné pláže. Některé mají upravené betonové plošiny a travnaté plochy na slunění. Pláž Pesja byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.

Omišalj je letoviskem známým svými sportovně-rekreačními možnostmi, bohatým kulturně-historickým dědictvím a rozmanitými možnostmi zábavy. Kromě veslování, pádlování a možnosti plavby na plachetnici, je v letovisku k dispozici řada sportovních hřišť a tenisových kurtů. Kolem skalnatých a betonových pláží rostou cypřiše a sosny.

Letovisko Omišalj je vhodné pro hosty, kteří vyhledávají kulturu a dějiny a zajímají se o památky, folklór a národopisné dědictví ostrovanů. Také milovníci aktivní dovolené a rodiny s dětmi si zde přijdou na své.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA