Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malinska

Malinska - informace o letovisku

Jedním z nejoblíbenějších letovisek na ostrově Krk je Malinska situovaná na západním pobřeží, které je s pevninou spojeno mostem. Tato původně rybářská obec je dnes rozvinutým turistickým střediskem ležícím v zálivu obklopeném zelení a nabízí několik krásných oblázkových a písčitých pláží.

První písemná zmínka o osadě Malinska se datuje do 15. století. Netrvalo dlouho a u osady vyrostl ostrovní přístav, ze kterého se vyváželo dříví do širokého okolí. Historických památek dnes však v městečku moc nenajdete, jedinou cennou stavbou, kterou se podařilo zachovat je věž kostela sv. Apolináře pocházející ze 17. století. V místní části Porat nacházející se západně od Malinské, je možné navštívit ještě františkánský klášter, v němž je k vidění expozice s hlaholskými památkami a etnografií.

Ubytování v Malinské je možný jak v soukromých domech, tak také v hotelích, prázdninových vilkách a kempech. Nejvíce turistů se každoročně ubytovává v místním hotelovém komplexu Haludovo, který má originálně architektonicky řešené části. Ke koupání a opalování jsou určeny 3 udržované pláže obklopující letovisko. Pokud patříte k aktivním turistům, můžete vyzkoušet některý z oblíbených vodních sportů, jako je potápění, surfování, plachtění nebo se věnovat rybolovu. Na souši si můžete zahrát tenis, minigolf, kuželky nebo si zajezdit na koni. Možnosti zábavy jsou zde opravdu dostačující a každý si přijde na své.

O hladové žaludky návštěvníků se postarají místní stylové restaurace, které nabízejí domácí zeleninu, víno a čerstvé ryby. Malinska je dlouhou pobřežní promenádou nazvanou Rajská cesta propojena se sousedním letoviskem Njivice. Celkově je Malinska příjemným letoviskem, které nadchne každého, kdo má rád rozvinutější turistická střediska. Je ideální pro trávení pohodové rodinné dovolené, ale i dovolené aktivnějšího charakteru.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA