Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Goli Otok

Goli Otok - informace o ostrově

Ostrov Goli Otok je nevelkým ostrovem v blízkosti jižní části Chorvatského přímoří. Je situován mezi ostrovem Ráb a pevninou.  Ráz ostrova se dá vystihnout jako úplně pustý a holý, což dokládá jeho název Goli Otok – Pustý ostrov. Jen velmi nepatrné osídlení ostrov zaznamenal na odvrácené západní straně.

Ostrov je zajímavý tím, že je to bývalý trestanecký ostrov, protože v minulosti sloužil jako převýchovný tábor Titova režimu. Vězni zde museli vykonávat těžkou práci v kamenolomu. Dřívější věznice byla změněna na památník a v současnosti se na tomto chorvatském ostrově připravuje otevření dokumentačního a pamětního centra.

Chorvatská vláda zatím nezahájila kroky k přilákání turistů k nedotčeným plážím, které se rozprostírají kolem ostrova. Zdejší panenská příroda byla zatím ušetřena a unikla bouřlivému urbanistickému rozvoji, který zpravidla s turismem souvisí. K dispozici zatím nejsou ani zkušení průvodci nebo turistické příručky. Cestovatelé sice na ostrov zavítat mohou, ale jen na půl dne v rámci lodního výletu.

O ostrov se od roku 1989 už ucházely místní samosprávy, různé neziskové organizace i soukromé společnosti. Mezi nejčastější podnikatelské návrhy patří třeba nápad věnovat ostrov umělcům z východní Evropy, případně vybudovat zde hotel ve stylu vězení. Tyto návrhy byly chorvatskou vládou zamítnuty. Jejím cílem je sice přilákat turistky, ale zároveň uchovat úctu vůči zde vězněným lidem.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA