Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Unije

Unije - informace o ostrově

Ostrov Unije je největší z menších ostrovů v Kvarnerském zálivu. Leží naproti severovýchodního pobřeží ostrova Lošinj. Převážně hornatý ostrov charakterizuje kopcovitá krajina se strmým skalnatým pobřežím na západní straně. Nejdivočejší scenérie vytvářejí skály na Uniji u mysu Vele Stijene ve střední části západního pobřeží ostrova Unije. Východní pobřeží je přístupnější, protože sestává z množství menších a větších zálivů.

Povrch ostrova je složen z vápence, který je na jihozápadě pokryt pískovou vrstvou. Ostrov se vyznačuje středomořskou vegetací, dobře se tu daří vinné révě, ovoci a zelenině, jejichž pěstováním se ostrované živí. Obyvatelé ostrova se zabývají také rybolovem.

Uprostřed jediné vesnice Unije na ostrově se vypíná kostel sv. Ondřeje, jehož zvonici je vidět už z dálky. Za pozornost určitě stojí zdejší lidová architektura. Na ostrůvku se nacházejí zajímavé pozůstatky z doby římského osídlení. Výletníci sem míří z ostrova Lošinj.

Ostrůvek oplývá málo navštěvovanými zátokami s pěknými oblázkovými plážemi. Nacházejí se zde i zajímavé potápěčské lokality. Například při severovýchodním pobřeží ostrova Unije se nachází mělčina s vrcholem v hloubce 6 metrů, která klesá až do hloubky 25 m, s výskytem řady druhů ryb. Západně od obce Unije leží na úpatí kolmé stěny útesu vrak nákladního parníku Tihany v hloubce 39 metrů. V okolí vraku jsou zbytky starých amfor, které však pocházejí z mnohem staršího ztroskotání jiné lodi.

Na ostrůvek Unije se také rádi uchylují jachtaři. Nejlepší kotviště se nachází na západním břehu u obce Unije, na východním pobřeží jsou bezpečná kotviště v zátokách Maračol, Podkujnica a Vagnišča.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA