Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lopud

Lopud - informace o ostrově

Ostrov Lopud je druhý největší ostrov Elafitského souostroví o rozloze asi 4,5 km2, který se nalézá v moři u města Dubrovník. Elafitské ostrovy tvoří třináct menších ostrovů, kde návštěvníci najdou bohatou vegetaci, mírné podnebí, ale zatím poměrně nemnoho ubytovacích kapacit. Název souostroví je odvozen od řeckého výrazu „elafos“, což znamená jelen.

Lopud je poklidný ostrov vhodný k tiché dovolené v nádherné přírodě. Sousedství Dubrovníku a snadná možnost si zajet do města trajekty, které mají pravidelné linky, umožňuje návštěvníkům ostrova Lopud zúčastnit se kulturních a zábavních akcí, které se tu pořádají hlavně v rámci Dubrovnického léta.

Ostrůvek má vlastní zdroje vody, bujnou středomořskou vegetaci a velmi příznivé klimatické podmínky. Na úrodné plošině rozprostírající se ve středu ostrova se dobře daří vinné révě, olivám a jižnímu ovoci. Úrodné údolí chrání před studenými větry dvě horská pásma.

Lopud je proslulý svou dlouholetou námořní tradicí. Místní mořeplavci bohatli většinou ve službách cizích panovníků. Jejich honosné paláce a výstavní letní sídla však roku 1667 zničilo zemětřesení a poté ostrov už nikdy nedosáhl bývalé slávy.

Většina současných obyvatel žije ve stejnojmenné osadě s malým přístavem u zátoky, která je považována za nejkrásnější v tomto souostroví. Původní pozůstatky starobylé osady pocházejí z doby antiky. Osada Lopud leží uprostřed široké zátoky, na jejímž břehu se nachází rozlehlá oblázková pláž, nevelké přístaviště a hotely.

Obec Sunj je situovaná v jihovýchodní části ostrova a láká návštěvníky především příjemnou písečnou pláží, která patří k nejhezčím na Jadranu. V zátoce Šunj najdou návštěvníci také vhodné ukotvení s písečným a skalnatým dnem s nepravidelnou hloubkou. Milovníkům historie se však vyplatí navštívit zdejší kostel a prohlédnout řadu uměleckých děl včetně obrazu od Palmy il Giovana a polyptychu z roku 1452 od Matka Junčiće.

Na ostrově je zakázáno jezdit motorovými vozidly, ale Lopud má trajektové spojení s Dubrovníkem linkovými loděmi. Ubytovací služby je možné zajistit ve dvou místních hotelech, případně v soukromých apartmánech.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA