Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pobřeží Jižní Dalmácie

Pobřeží Jižní Dalmácie - informace o oblasti

Jihodalmatské pobřeží je oblastí velkých protikladů a skládá se z několika dosti odlišných částí. Turistický ruch byl v 90. letech 20. století značně ochromen válkou, ale v současnosti je Jižní Dalmácie nejvyhledávanějším regionem Chorvatska. Návštěvníci opět zaplavují zdejší písečné pláže a relaxují ve vodách Jaderského moře.

Díky vztahům a rušnému obchodu s Itálií se zde vytvořila kultura, která Dalmácii propůjčuje italského ducha. Na své si zde přijdou nejen milovníci lenošení na pláži, ale také kultury a historie. Hlavním turistickým lákadlem Jižní Dalmácie je město Dubrovník obehnané středověkými hradbami. V druhé polovině 20. století došlo na Dubrovnické riviéře k výstavbě omezeného počtu rekreačních zařízení. Jižní část Dubrovnického přímoří, tedy místa v bezprostřední blízkosti Dubrovníku, zůstala vyhrazena pro krátkodobý odpočinek Dubrovničanů.

Z Dubrovníku se můžete vydat do sympatických destinací jako je město Cavtat nebo na poloostrov Pelješac, kde sice nevládne přílišný společenský život, ale zato zde můžete ochutnat výtečná vína, skvělá jídla a seznámit se s pohostinnými obyvateli. Za poznání stojí i dubrovnické zázemí Konavle, kde se uchovává tradice starých řemesel.

Krajina je v této oblasti velmi rozmanitá, například v deltě řeky Neretvy je mimořádně úrodná země zvláštního rázu, která má opravdu daleko od krasových oblastí příznačných pro území jižně od delty až k městečku Klek. Jiné je také pobřeží okolo Dubrovníku, neboli župa Dubrovačka s širokými úrodnými údolími. Ze severu je pobřeží chráněno horami. Na březích Župského zálivu se rozkládají přímořská letoviska Mlini, Plat a Srebreno, která jsou v letních měsících velmi oblíbená a hojně navštěvovaná. Jejich okolí se vyznačuje bohatou vegetací, především nádhernými cypřiši a přímořskými borovicemi, krásnými romantickými plážemi mezi rozervanými skalisky.

Cavtat – na samém jihu Chorvatska

Cavtat – na samém jihu Chorvatska

Cavtat je centrem turistického ruchu v nejjižnější části chorvatského pobřeží Jadranu a největší obcí samosprávné oblasti Konavle. Jihodalmatský Cavtat se může pochlubit příjemným klimatem, bujnou vegetací, malebnými plážemi, rekreačním a sportovním vybavením a také výbornou kuchyní.

celý článek

 

Pohnutá historie Dubrovníku

Pohnutá historie Dubrovníku

Historické město Dubrovník ležící na pobřeží Jaderského moře v jižní Dalmácii patří k nejznámějším turistickým střediskům Chorvatska. Město je světoznámé krásou svých památek, a proto bylo roku 1979 zapsáno na Seznam světového památkového dědictví UNESCO.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA