Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slano

Slano - informace o letovisku

Slano je osadou nedaleko města Dubrovníku. Slano vyrostlo v zálivu, který je odedávna bezpečným přístavem a ochranou před nepohodou. Tato osada nese stopy někdejšího ilyrského osídlení. Jsou zde i barokní a renesanční stavby.

Obec je známá svými nádhernými renesančními a barokními stavbami v místě i v okolí. Avšak historicky zasahuje daleko do antického období, což dokládají památky na okolních kopcích i z přelomu letopočtu jakými jsou např. raně křesťanské sarkofágy nacházející se dnes před františkánským chrámem.

Slano bylo od 14. století součástí Dubrovnické republiky a jako takové bylo sídlem dubrovnického místodržitele, jeho rezidence byla v 19. století přestavena. V místě se dochoval letohrádek bosenské šlechtické rodiny Ohmučevićů, dále několik kostelů.

Slano má pěknou oblázkovou pláž Osmine a kromě několika hotelů je zde kemp Baldo. Vyjíždí odsud výletní loď na nedaleké Elafitské ostrovy a v okolí je vhodné prostředí na procházky a jízdu na kole. Večer mají návštěvníci možnost pobavit se na místní diskotéce.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA