Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Prevlaka

Prevlaka - informace o letovisku

Prevlaka je nejjižnější část chorvatského území tvořící poloostrov, který částečně uzavírá Boku Kotorskou. Toto strategicky výhodné místo nalákalo již počátkem 19. století Rakušany k vybudování své vojenské základny a po vzniku Království SHS v roce 1918 zde byla založena námořní základna jugoslávské armády.

Toto území bylo v roce 2003 vyhlášeno za místo pro Park Prevlaka, který se stal důležitým střediskem rekreace. V roce 2004 tu byla zbudována jeho další součást - tzv. Adrenalinovaný park. Výletní místo, které je přitažlivé pro dospělé i děti nabízí prostor s četnými turistickými, sportovními a dalšími možnostmi pro aktivní relaxaci rekreantů. Park Prevlaka se stal v poměrně krátké době velmi atraktivním a vyhledávaným místem návštěvníků nejen z Dubrovníka a okolní riviéry, ale i z řady vzdálenějších míst.

Park Prevlaka není přírodně chráněné místo, ale byla zde vytvořena řada možností zábavy, rekreace a sportu, s akcentem pro adrenalinové aktivity. K těm rozhodně patří kvalitní lezecká stěna, prostor v přírodě upravený pro týmovou sportovní hru – paintball a také pro jízdu na skútrech ATV. Tento typ skútrů se čtyřmi koly – terénní čtyřkolky je uzpůsoben pro jízdu v obzvlášť obtížných přírodních podmínkách, které tady ve vyhrazeném přírodním labyrintu v délce jednoho kilometru, bude určitě návštěvníky náležitě otestován.

Funguje zde jak půjčovna skútrů tak kvalitních horských kol, protože v Parku jsou také upravené cyklistické stezky, ale cyklisté jezdí i k dalším přírodním pozoruhodnostem celé této oblasti. Po aktivním sportu může přijít relaxace na některé z pěkných plážiček. Zdejší upravené pláže poskytují velmi dobré možnosti koupání. Dají se zde půjčit i kajaky pro vyjížďky podél břehů.

Nudit se zde nebudou ani děti. Malí návštěvníci rádi navštěvují místní menší, ale velmi atraktivní zoologický koutek, v němž mohou vidět několik oslíků, rodinku divokých prasat a více než 15 želv ve vlastním koupacím teritoriu.

Návštěvníci se mohou v parku občerstvit v místním snackbaru a je tu v provozu také první dalmatská konoba, která má v nabídce neskutečně dobré místní speciality. Dopravu po Prevlace zajišťuje turistický vláček v poměrně krátkých intervalech. Jednodenní vstupné do Parku Prevlaka je 15 kun a v ceně je i projížďka tímto turistickým vláčkem.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA