Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čilipi

Čilipi - informace o letovisku

Osada Čilipi na pobřeží Jižní Dalmácie je významná především díky místnímu letišti, které je využíváno zejména turisty mířícími do Dubrovníku a jeho okolí. Letiště Čilipi je vzdáleno jižně od Dubrovníku pouhých 20 km a známé letovisko Cavtat jen 5 km.

Letiště Dubrovník – Čilipi leží v závěru rovinatého Konavelského polje směrem na Cavtat. Přestože se jedná o zemědělský kraj, je to velmi rušný prostor zaměřený na turistický ruch díky své poloze, letišti a magistrále. Přímořský Cavtat je proslulý zejména členitým pobřežím s bohatou vegetací a luxusními hotely.

Vesnice Čilipi s živým letištěm pro oblast Dubrovníka má velmi cenné etnografické muzeum. V letní sezóně se zde pravidelně každou neděli pořádají velmi populární národopisná představení. Příznivce historie v městečku Čilipi z historických památek zaujme především kostel sv. Mikuláše. V tomto kostele se konají mj. i koncerty klasické hudby. Bohužel byla v roce 1992 velká část obce zničena při srbském útoku, jehož následky jsou viditelné dodnes.

Nejjižnější oblast Chorvatska – Jižní Dalmácie je turisticky atraktivním místem zejména díky středomořskému klimatu umožňujícímu nádherné koupání od počátku června až do konce září s výraznou jistotou čistého a hlavně vyhřátého moře. Neodolatelný je také historický a kulturní kolorit s kvalitními hotelovými službami.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA