Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dubrovnická riviéra

Dubrovnická riviéra - informace o riviéře

Dubrovnická riviéra rozkládající se na jihodalmatském pobřeží je díky svým přírodním předpokladům oblíbeným místem rekreace pro řadu turistů. Tato oblast již v období Dubrovnické republiky sloužila pro rekreaci místní šlechty a svou oblibu si udržela až do 90. let 20. století. Válka probíhající v letech 1991 až 1992 však turistický ruch utlumila.

Celá tato oblast rozkládající se na jihu Chorvatska byla v té době značně poničena. Do dnešních dní však byla většina škod již napravena a pobřeží se svými letovisky se opět těší velkému zájmu ze strany turistů. Infrastruktura je sice ještě stále ve výstavbě, přesto zde již několik let naleznete dostatek kvalitních hotelů, apartmánů a dalších ubytovacích zařízení na úrovni. Díky vybudování mostu přes řeku Rijeka Dubrovačka v roce 2002, byl značně zjednodušen příjezd do Dubrovníku.

Jako Dubrovnická riviéra je označován úsek pobřeží od městečka Slano, které je známé nádhernými renesančními a barokními stavbami až po historický Dubrovník posetý množstvím jedinečných kulturně-historických památek. Některé z nich jsou dokonce tak výjimečné, že byly zapsány na Seznam světového kulturního dědictví organizace UNESCO. Někdy se pod Dubrovnickou riviéru zahrnují také letoviska situovaná jižně od Dubrovníku, tedy oblast od Kupari až po Cavtat nazývaná Župa Dubrovačka. Samotný Cavtat ležící v nejjižnější části chorvatského pobřeží Jadranu je pokládán za jedno z nejkrásnějších městeček v zemi. Na nejjižnějším výběžku Chorvatska, na poloostrově, který uzavírá Boku Kotorskou, se rozkládá obec Prevlaka, v blízkosti které vyrostl rekreační Park Prevlaka s možnostmi zábavy, vodních, plážových i adrenalinových sportů.

Jedním z nejjižněji položených chorvatských letovisek je také Molunat ležící téměř na hranicích s Černou Horou. V tomto oblíbeném turistickém centru turisté veškerý komfort a zázemí. Z hlediska cestovního ruchu má velký význam také městečko Čilipi, kde se nachází letiště, jež využívají turisté mířícími do Dubrovníku a jeho okolí. Samotné Čilipi je zajímavé z hlediska kultury a historie, najdete v něm etnografické muzeum i řadu památek, z nichž vyniká především kostel sv. Mikuláše. Nedaleko leží obec Plat, která se proslavila hlavně skvělými podmínkami pro provozování vodních sportů. Oblíbené je zejména potápění, ve středisku se proto nachází potápěčské centrum Solaris. O něco dále na pobřeží narazíte na vesničku Močići, jejíž největší atrakcí se stala jeskyně, která v antických dobách sloužila jako svatyně boha Mithry.

Lidé si Dubrovnickou riviéru oblíbili především díky krásným oblázkovým či kamenitým plážím s upravenými vstupy do vody, nádhernému modrému moři, okolní bujné vegetaci, dostatku historických a kulturních zajímavostí. Zvláště zajímavá je oblast delty řeky Neretvy a nedaleký poloostrov Pelješac pokrytý vinicemi. Mezi nejznámější střediska na Dubrovnické riviéře patří Zaton a Orašac nacházející se v překrásné zátoce. Obě letoviska nabízí kvalitní turistické zázemí a vše potřebné k trávení pohodové dovolené. Skvělého koupání si můžete užívat také v letovisku Ploče a sousedním Blace, jež leží u Neretvanského průlivu, asi 5 km od ústí Neretvy do moře. Zdejší vody jsou tedy sladko-slané, voda řeky Neretvy se mísí s Jaderským mořem. S těmito letovisky sousedí také Peračko Blato, které je skvělým výchozím místem pro poznávání krás Dubrovnické riviéry.

Pokud byste kromě koupání chtěli poznat také některé z místních zajímavostí, doporučujeme navštívit městečko Trsteno, které se proslavilo svým arboretem. Jde o jedinou větší a také nejstarší botanickou zahradu ležící ve středomořském pásmu, založena byla již v roce 1502. Součástí zahrady je i renesanční zámeček ze 17. století. Asi 10 km od Dubrovníku narazíte na vesničku Srebreno, která je velmi oblíbená zejména u českých turistů. Nabízí se zde skvělé možnosti koupání a ideální podmínky pro provozování vodních sportů. Se sousedním letoviskem Mlini je spojeno pěknou pobřežní promenádou lemovanou příjemným borovým lesem. Obě letoviska jsou dobrou volbou pro všechny, kdo si chtějí užít pohodovou odpočinkovou dovolenou. Na severu Dubrovnické riviéry se v Malostonském zálivu rozkládá středisko Klek s pěknou pláží a bujnou vegetací v okolí. Krásnou oblázkovou pláž a čisté teploučké moře najdete i v nedaleké osadě Komarna.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA