Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orašac

Orašac - informace o letovisku

Orašac je letovisko stojící na svahu kopce a ležící u dubrovnického pobřeží, asi 12 km od Dubrovníku. V Orašaci se nachází hezká oblázková pláž a řada možností k ubytování. Turistům se zde nabízí 3 kempy – Rudine, Pod maslinom a Peča, ubytování v rozsáhlém hotelovém komplexu apartmánů, případně v soukromí.

Městečko si uchovalo zajímavé historické památky, z nichž nejvýznamnější je zámek nazývaný Soderini podle florentského válečníka Pietra Soderiniho, který se tu s nejvyšší pravděpodobností skrýval před nepřízní papeže Julia II. Zříceniny opevněného zámku Arapovo-Morovo z 15. století stojí na skále nad mořem. V současné době je zámek součástí většího turistického komplexu.

Příznivci historie si určitě nenechají ujít prohlídku starého města s kostelem Panny Marie Orašacké založený v 15. století a v pozdějších letech barokně upravený. Za pozornost návštěvníků stojí také opevněná věž Danovića kula vystavěná s přilehlými objekty a kaplí v 16. století. Nad obcí v blízkosti původního dominikánského kláštera stojí někdejší rezidence rakouského vyslance u Dubrovnické republiky ze začátku 18. století.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA