Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Metković

Metković - informace o letovisku

Hlavní středisko delty Neretvy, Metković, je město a přístav ležící asi 20 km od pobřeží při hranici s Bosnou a Hercegovinou. Obci dominuje kostel sv. Eliáše, který se tyčí na kopci v historickém jádru městečka. Zdejší pozoruhodností je ornitologické muzeum, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o ptactvu žijícím v oblasti Dolní Neretvy.

Metkovič je středisko zaměřené na zemědělství a potravinářství, významné je i rybářství. V místě je možné zakoupit si rybářský lístek. Stojí za to si jej pořídit a rybaření si na místě vyzkoušet, proslulí jsou hlavně zdejší úhoři a kapři.

V blízkosti Metkoviće se nachází antické město Narona a muzeum ve vesnici Vid, které je zajímavým výletním tipem. Vid je v současné době vlastně už předměstím Metkoviće.

Dubrovnicko-neretvanská oblast je charakteristická řadou nádherných přírodních zákoutí a míst, která jsou svědky dějinných událostí. Svědčí o tom četné pamětihodnosti v historických městech Dubrovník, Korčula a Ston, ruiny starobylé Narony a zmizelého Epidaura, ale také významné moderní mořské a říční přístavy jako je právě Metković nebo Ploče, případně známá městečka s bohatým svědectvím o svém historickém významu jako je Cavtat, Lopud nebo Slano, Trsteno, Orebič či Lastovo.

Tuto oblast vystihuje mírné a teplé klima středozemního jihu a bujná vegetace, nejen středozemních rostlin, ale také subtropických jako například citroníky, palmy a agáve. Poměrně malé pobřeží je členité – objevují se tu skalnaté a příkré břehy s hlubokými zálivy, písečné pláže, úrodné planiny a vysoké kopce sestupující až k samému moři.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA