Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mlini

Mlini - informace o letovisku

Mlini je malá osada na jihu Chorvatska ležící u pobřeží Župského zálivu. Nachází se asi 11 km od města Dubrovník. Tato oblast je zemědělská a rybářská. Stala se oblíbeným cílem turistů, kteří mají rádi teplé podnebí jižního Jadranu a bohatství kulturně-historických památek města Dubrovník. Letovisko Mlini má časté autobusové spojení s Dubrovníkem a Cavtatem, v létě funguje i pravidelná lodní linka.

Středisko Mlini ležící v klidném romantickém zálivu poskytuje pestré kulturní a sportovní možnosti. Jsou tu pěkné pláže pokryté hrubozrnným pískem a oblázky, obklopené borovými lesy. Najdete tu i řadu historických památek a skvělé podmínky pro jachting, vodní lyže a windsurfing. Díky typickým dalmáckým budovám a středomořské vegetaci nabízí Mlini ideální prostředí pro dovolenou.

Zvláštností letoviska Mlini je velké množství pramenů pitné vody, která kdysi sloužila jako hnací síla mlýnů, v nichž se mlelo obilí. V oblasti kolem Mlini je několik potoků, díky nimž je zde bohatá vegetace. To dodává letovisku zvláštní půvab. Potoky s peřejemi jsou sídlem vodních ptáků. Potoky, které kdysi poháněly zdejší mlýny (odtud jmého letoviska), zásobují vláhou bohaté místní rostlinstvo, na které je Mlini právem pyšné.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA