Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mlini

Mlini - informace o letovisku

Mlini je malá osada na jihu Chorvatska ležící u pobřeží Župského zálivu. Nachází se asi 11 km od města Dubrovník. Tato oblast je zemědělská a rybářská. Stala se oblíbeným cílem turistů, kteří mají rádi teplé podnebí jižního Jadranu a bohatství kulturně-historických památek města Dubrovník. Letovisko Mlini má časté autobusové spojení s Dubrovníkem a Cavtatem, v létě funguje i pravidelná lodní linka.

Středisko Mlini ležící v klidném romantickém zálivu poskytuje pestré kulturní a sportovní možnosti. Jsou tu pěkné pláže pokryté hrubozrnným pískem a oblázky, obklopené borovými lesy. Najdete tu i řadu historických památek a skvělé podmínky pro jachting, vodní lyže a windsurfing. Díky typickým dalmáckým budovám a středomořské vegetaci nabízí Mlini ideální prostředí pro dovolenou.

Zvláštností letoviska Mlini je velké množství pramenů pitné vody, která kdysi sloužila jako hnací síla mlýnů, v nichž se mlelo obilí. V oblasti kolem Mlini je několik potoků, díky nimž je zde bohatá vegetace. To dodává letovisku zvláštní půvab. Potoky s peřejemi jsou sídlem vodních ptáků. Potoky, které kdysi poháněly zdejší mlýny (odtud jmého letoviska), zásobují vláhou bohaté místní rostlinstvo, na které je Mlini právem pyšné.

 
 

Náš tip

Lyžařské zájezdy do Rakouska

SnowTrex - lyžařské zájezdyŠiroká nabídka lyžařských zájezdů s CK SnowTrex. Zažijte tu nejlepší dovolenou na sněhu v Rakousku, Itálii, Francii, Švýcarsku nebo třeba v Andoře.

Zájezd za krásami LIBANONU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů a křižáků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA