Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Srebreno

Srebreno - informace o letovisku

Srebreno je osada, která tvoří nedílnou součást obce Kupari na pobřeží Župského zálivu v Jižní Dalmácii. Osada je vzdálena jen 10 kilometrů od Dubrovníku. Až do války v minulém století to bylo velmi populární a vyhledávané turistické středisko zvláště atraktivní pro Čechy. Po válce se tu cestovní a turistický ruch zastavil, místní ubytovací možnosti – hotel i penziony byly srbskočernohorskou armádou zničeny.

Dnes je letovisko obnovováno a je plně v provozu. Ubytování lze v současnosti najít v pokojích a apartmánech v soukromí s ochotnými hostiteli, u nichž si můžete zakoupit čerstvé ryby, zeleninu i ovoce. Pokud dají návštěvníci přednost kempování, mohou si vybrat ze dvou autokempinků, které se nacházejí přímo v letovisku Srebreno.

V letovisku se nabízejí velmi dobré možnosti pro provozování vodních sportů, v místě je centrum pro potápění. Podél dlouhé oblázkové pláže s poměrně povlovným vstupem do moře se návštěvníkům nabízejí pěkné možnosti koupání. Další možnosti lákají ke koupání v menších zátokách se skalisky, které tvoří malebnou scenerii.

Letovisko Srebreno oplývá bujnou středomořskou vegetací a hustými borovými porosty, které místy dosahují až ke břehům moře. Typické pro toto místo jsou nejen borovice, ale také agáve a palmy. Okolní kopce chrání osadu před nepříznivými větry ze severu. Kopcovité vnitrozemí poskytuje řadu možností pro nádherné vycházky s výhledem na zelené lesy.

Turistická střediska Srebreno a blízké Mlini jsou spojeny pěknou pobřežní promenádou, která se táhne příjemným borovým lesem. Obě letoviska – Srebreno i Mlini jsou vhodné pro odpočinkovou dovolenou. Spojují v sobě radost z relaxace na klidném místě, výjimečně krásné oblázkové pláže, průzračně čisté moře a blízkost světové slávy památek středověkého města Dubrovníku.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA