Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zaton

Zaton - informace o letovisku

Zaton je menší osada ležící poblíž Dubrovníku v Jižní Dalmácii. Nachází se v překrásné zátoce Jaderského moře v blízkosti jadranské magistrály, mezi osadami Štikovica i Orašac. Zaton se dělí na Veliki Zaton a Mali Zaton.

Jméno osady je spojováno s nádhernou mořskou zátokou (zátoka = zaton), v němž si už v minulosti majetní obyvatelé Dubrovníku stavěli své letní rezidence. Úzký záliv se v některých částech členitého pobřeží vrývá do pevniny až do hloubky dvou kilometrů. Návštěvníky čeká v příjemném letovisku vyhřáté moře a díky různorodé turistické nabídce se mají na co těšit.

Na březích zálivu s bujnou vegetací se rozkládají tři letoviska – Veliki Zaton, Mali Zaton a Štikovica, která jsou vyhledávanými výletními cíli dubrovnických návštěvníků. Nacházejí se tu honosná letní sídla a výstavní vily patriciů z Dubrovníka, která stojí za pozornost návštěvníků. Některé letohrádky a letní rezidence byly následně ještě upraveny v pozdějších slozích.

Přestože tato osada nemá hotel, ubytování lze zajistit v kempech Gaj a Polje, případně v rozvinutém poskytování soukromí (pokoje a apartmány). V osadě Zaton je k dispozici několik restaurací, caffe barů, obchodů s potravinami, pošta a cestovní kancelář. Návštěvníkům se určitě bude líbit dobře vybavený autokemp a hezká oblázková pláž. Kotvící místa v Zatonu jsou umístěna na venkovní straně mola, které jde paralelně s pobřežím a uzavírá chráněnou zátoku.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA