Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Komarna

Komarna - informace o letovisku

Pokud toužíte po klidné dovolené, bude pro vás Komarna tím pravým místem. Letovisko se nachází v Jižní Dalmácii, na konci delty řeky Neretvy u pobřeží Jaderského moře. Je zasazeno do krásné nedotčené krajiny a obklopeno úrodnými políčky, na nichž se pěstují nejrůznější citrusové plody, ovoce, zelenina, olivy i vinná réva.

Tato bývalá rybářská vesnice leží pouhé 3 kilometry od příjemného menšího letoviska Klek a asi 70 kilometrů směrem na sever od historického Dubrovníku. Z Komarny je krásný výhled nepobřežní útesy, ostrůvky v okolí a poloostrov Pelješac.

Nedaleký záliv Klek – Neum i moře v okolí Komarny je proslulé hojností rozmanitých druhů ryb. Často se proto přijíždějí milovníci rekreačního rybaření i sportovní rybáři. Úspěch je zde zaručen. Komarnu si však oblíbili také vyznavači vodních sportů i lidé toužící po odpočinku a nicnedělání na pláži. Pobřeží lemují pěkné čisté oblázkové a skalnaté pláže doplněné opalovacími moly se schůdky. Moře je tady průzračně čisté a krásně teplé.

Jelikož v obci nenaleznete žádné hotely ani penziony, je ubytování možné zatím pouze v soukromí u místních obyvatel. Ti se kromě zemědělství a rybolovu začali věnovat také podnikání v turistickém ruchu. V obci si můžete nakoupit v malém obchodě se základními potřebami a zajít si do restaurace nabízející jihodalmatské speciality. Z Komarny si můžete udělat pěkný výlet do Dubrovníku, deltě Neretvy, městečka Metkovič, Ston, Trpanj či letoviska Klek, kde najdete již více možností zábavy i kultury. Po několika kilometrech dojedete také do městečka Neum, které je jediným přímořským letoviskem v Bosně a Hercegovině.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA