Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ploče

Ploče - informace o letovisku

Ploče je městečko s největším přístavem na dalmatském pobřeží ležící na východním pobřeží zátoky Luka Ploče. Pokud turisté míří na poloostrov Pelješac, mohou si z Ploče zkrátit cestování trajektem plujícím do obce Trpanj. Přístavní městečko Ploče je situováno při Neretvanském průlivu, asi 5 km od ústí Neretvy do moře.

Městečko je také svobodným přístavem pro Bosnu a Hercegovinu. V době SFRJ vznikl ve velmi dobře chráněné a úplně skryté sousední zátoce i válečný přístav. Město má v současné době několik průmyslových podniků například pro výrobu plastických hmot nebo zpracování azbestových vláken.

Okolní mořské vody jsou částečně naředěné řekou Neretvou, a tak jsou zdejší vody hodně bohaté nejrůznějšími druhy ryb, což oceňují především profesionální i sportovní rybáři. Rybaření se nabízí také v Neretvě samotné a v jejích ramenech, případně v blízkých Bačinských jezerech.

První zmínky o osadě se objevují už ve 14. století, ale rozvoj a výstavba současného města začal až před 2. sv. válkou, kdy zde byl vystavěn moderní přístav a dnes je jedním z největších přístavů v Jaderském moři, protože se v něm nachází mezinárodní námořní hraniční přechod.

Jméno města Ploče je názvem původním, protože předchozí jméno z minulého století Kardeljevo, bylo před několika lety znovu změněno na starý název Ploče. Ploče sice nemá žádné významné historické památky, zato je to vhodné východisko pro výlety do delty Neretva a do Bosny, a jsou spíše tranzitním místem mezi Střední a Jižní Dalmácií. Nejbližší pobytové letovisko je Gradac na Makarské riviéře.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v Chorvatsku

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit v Chorvatsku. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Chorvatsko.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Chorvatsku. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete detailní imformace o chorvatském pobřeží a chorvatských ostrovech. Nechybí ani informace o cestě autem do Chorvatska a tipy, jak si užít dovolenou v Chorvatsku levně a v klidu. Najdete zde také detailní informace o městech Záhřeb, Split, Dubrovník, národních parcích Krka, Plitvická jezera a o dalších zajímavých místech. Součásté jsou také zájezdy do Chorvatska, v nabídce najdete jak pobřeží Istrie a Dalmácie, tak oblíbené otrovy Brač, Hvar, Korčula a další. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Chorvatsku.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Rakousko | USA